Potworne swędzenie całego ciała od prawie miesiąca

napisał/a: Maciek16 2013-08-08 10:30
Witam, od początków lipca zaczęła mnie wieczorem, w nocy, rano bardzo swędzieć skóra, niby śladów żadnych nie mam, ani wysypek, ani od drapania bo robie to dosyć lekko ale po prostu nie mogę przez to spać, swędzą mnie bardzo nogi, uda, pośladki, plecy, brzuch, ręcę, dzisiaj jest kolejna noc, w której położyłęm się spać około północy a od 3 już nie śpie przez to swędzenie, jestem po prostu żywym trupem, od prawie miesiąca sypiam po 2-4 godziny dziennie, kompletnie jestem wykończony, byłem u lekarza pierwszego kontaktu, u dermatologa, zażywałęm już:

- amertil
- hydroksyzyne
- wapno
- clemastin
- telfexo

Z maści to:

- elocom
- jakiś robiony krem z antybiotykiem i sterydem
- mega nawilżający krem za 50zł


Nie pomogło mi z tego kompletnie nic, jestem na granicy wytrzymałości gdy śpie po 3 godziny dziennie a potem idę do pracy na 9-10 godzin. Potas, kreatynina, glukoza są w porządku, próby wątrobowe to mam bilirubine podwyższoną ale to od urodzenia mam jej zawsze za dużo. Byłęm sobie wczoraj prywatnie zrobić morfologie i OB i dokładnie wyszło coś takiego:

RDW-SD 46.7 a norma od 35.1 do 43.9
P-LCR 49.7 a norma od 13 do 43

a teraz coś co mnie dosyć zdziwiło to:

Eozynofile 7.4 a norma to 1.0-5.0


Jestem załamany i wykończony, w dodatku mieszkam ze współlokatorami w mieszkaniu i potrafie się drapać po kilka godzin w nocy! :( Nakierujcie mnie na coś, pomóźcie bo ja nie wyrobie niedługo... Nie zmieniałem ubrań, kosmetyków, otoczenia, jedzenia, nie kąpałem się w tym roku nigdzie w wodzie, próbowałem spać u znajomych w domu i nic to nie zmieniło. Te wszelkie lekarstwa powodowały u mnie mega senność tylko, nic więcej
napisał/a: aaggaa3 2013-08-08 18:19
napisal(a):próby wątrobowe to mam bilirubine podwyższoną ale to od urodzenia mam jej zawsze za dużo


min. przy podwyższonej bilirubinie może swędziec skóra, robiłeś ostatnio poziom bilirubiny? z podziałem na wolną i związaną?

skoro wsoki poziom masz od dziecka, robiono kiedykolwiek szczegółowe badania co powoduje skoki bilirubiny?

może przepisz lub wklej całą morfologię nawet parametry, któe sa w normie, może będzie można coś powiedziec więcej
napisał/a: Maciek16 2013-08-08 21:29
Bilirubina mi sie tak waha:

1 2011-10-17 09:25 54,5
2 2011-12-15 11:44 79,7
3 2012-02-21 08:59 66,5
4 2013-02-22 10:16 40,5
5 2013-07-23 10:57 55,4

A norma to do 20 jest. Więc teraz jest dosyć niska jak miewałem prawie 80. A tutaj cały wynik Morfologii:
http://i39.tinypic.com/21axv1z.jpg

Z bilirubiną miałem mnóśtwo badań u hepatologa też nawet, wolna, całkowita itd i wyszło w sumie na to, że mam hiperbilrubinemie.
napisał/a: aaggaa3 2013-08-09 11:43
poziomy bilirubiny rzeczywiście dość wysokie,

jesteś mężczyzną, więc duża szansa, że masz zespół Gilberta, i pewnie to stwierdzono skoro
napisal(a):Z bilirubiną miałem mnóśtwo badań u hepatologa też nawet, wolna, całkowita itd.


jeśli chodzi o morfologię to wydaje mi się też że możesz mieć niedobór witaminy B12

a konsultowałeś się co do tego swędzenia z hepatologiem?
napisał/a: Maciek16 2013-08-10 00:14
Byłem dzisiaj u innego lekarza bo mój jest na urlopie, zajebista babka, jutro ide rano na badania, przepisała mi chyba wszystko co się dało, 17 badań w sumie, osobno skierowanie na rtg płuc, usg jamy brzusznej, jeszcze jakieś inne 2 płatne badania żebym sobie zrobił, po prostu full badań, ogólnie była mega zaskoczona, że tyle to już trwa a ja od lekarza dostałem cukier i próby wątrobowe a morfologie jeszcze sobie prywatnie robiłem... Także wydaje mi się, że jestem teraz w dobrych rękach. Podejrzewa wątrobe, drogi żółciowe albo jakąś chorobe autoimmunologiczną no i oczywiście mnie troche nowotworem jakimś postraszyła. Powiedziała, że zrobi wszystko co będzie mogła aby ustalić co mi jest, tym bardziej, że od 2 lat mam różne problemy z trawieniem i powiększoną śledzione a mój lekarz nigdy się tym nie interesował mimo tego, że zawsze jej o tym mówiłęm.
napisał/a: Andzrej 2013-08-10 10:02
Swędzenie powoduje histamina, której nadmiar może być spowodowany uczuleniem na niektóre pokarmy.
napisał/a: ~Anonymous 2013-08-10 12:31
Andzrej napisal(a):Swędzenie powoduje histamina, której nadmiar może być spowodowany uczuleniem na niektóre pokarmy.

Tak tym bardziej że Eozynofile 7.4 a norma to 1.0-5.0 wyraźnie wskazują stan. Pozdrawiam.
napisał/a: aaggaa3 2013-08-10 21:14
napisal(a):Byłem dzisiaj u innego lekarza bo mój jest na urlopie, zajebista babka, jutro ide rano na badania, przepisała mi chyba wszystko co się dało, 17 badań w sumie, osobno skierowanie na rtg płuc, usg jamy brzusznej, jeszcze jakieś inne 2 płatne badania żebym sobie zrobił, po prostu full badań, ogólnie była mega zaskoczona, że tyle to już trwa a ja od lekarza dostałem cukier i próby wątrobowe a morfologie jeszcze sobie prywatnie robiłem... Także wydaje mi się, że jestem teraz w dobrych rękach. Podejrzewa wątrobe, drogi żółciowe albo jakąś chorobe autoimmunologiczną no i oczywiście mnie troche nowotworem jakimś postraszyła. Powiedziała, że zrobi wszystko co będzie mogła aby ustalić co mi jest, tym bardziej, że od 2 lat mam różne problemy z trawieniem i powiększoną śledzione a mój lekarz nigdy się tym nie interesował mimo tego, że zawsze jej o tym mówiłęm.


mam nadzieję, że wszystko sie wyjaśni, napisz koniecznie jak tam wyniki i co stwierdziła pani doktor
napisał/a: Maciek16 2013-08-17 00:45
Wyszły mi albuminy podwyższone, albuminy podwyższone, krew utajona, fosforany liczne w moczu, ostatnią noc spędziłem na SORze z kroplówką i zastrzykami z różnych leków, sterydów itd, ostatnio dostałem Diphergan ale nic mi nie dał, teraz rano brałem jakiś steryd Encorton. USG jamy brzusznej idealnie, RTG płuc idealnie, dostałem skierowanie na gastroskopie, kolonoskopie, do poradni alergologicznej, na oddział gastroenterologii oraz chorób wewnętrznych, na gastroenterologie mnie nie przyjeli, na wewnętrzny pojade w poniedziałek.

W dodatku teraz patrze na wyniki z testów ANA1 i ANCA i dwa są ujemne ale cANCA jest dodatni. W dzisiejszą noc nie spałęm na tym SORze nawet minuty, wczoraj jakieś półtorej godziny, przedwczoraj też z dwie godziny ale dzisiaj ten steryd mi dał od rana chyba tyle energii, że jestem w szoku, albo ja nie wiem, może przyzwyczaiłem się do spania po 1-2h na dobe bo tyle sypiam od tygodnia... Czuje się fatalnie, ten brak snu to powoduje, że ja jutro chyba zapomne kim jestem bo dzisiejszy dzień mi minął a rzeczy, które robiłem rano wydają mi się jakbym je robił z miesiąc temu...
napisał/a: ironia 2013-08-18 12:30
ja tak miałam w ciąży nie było to zatrucie ciążowe a jakaś reakcja na hormony.. pomogła mi maść Prurigo L3 niby do swędzenia odbytu itd ale smarowałam po nogach i nawet sterydy tak dobrze nie działały jak ta maść takze moze ci polecić :)
napisał/a: aaggaa3 2013-08-18 17:27
nie jestem pewna ale cANCAwystępuje w ziarniniaku Wegenera

tutaj jest wątek dot. tego schorzenia http://commed.pl/post636635.html?hilit=Wegenera#p636635 napisz swoje wyniki i objawy tam i poproś forumowiczów o interpretacje, mam nadzieję, że będą mogli powiedzieć Ci coś więcej
napisał/a: Maciek16 2013-08-23 16:34
No to mamy diagnoze... Po prostu wydałem tyle pieniędzy, tylu lekarzy, wszystkiego, masakra normalnie... Diagnoza: Świerzb.