Postrzał w biodro

napisał/a: adam1234543 2017-06-30 09:35
Witam.Jakieś 4 tygodnie temu dostałem postrzału w biodro w czasie pracy.
Praca fizyczna głównie załadunek i rozładunek auta.
Ból w lędźwiach. Bardzo silny ból przy skręcie i zginaniu w stronę biodra.
Dostałem l4 i lek przeciwbólowy.
Po około 3 tygodniach przeszło i już myślałem, że będzie ok a tutaj nagle znów trach i znów to samo.
Przeraziłem się.
Poszedłem znów do rodzinnego z prośba o skierowanie na rtg i do ortopedy w trybie pilnym.Ponieważ nie chcę zostać kaleką a pracodawca już mnie przeklina.
Lekarz rodzinny powiedział, że nie jest potrzebne rtg ani ortopeda.W dodatku częste rtg jest bardzo szkodliwe. Ponieważ miałem robione rtg 3 lata temu i mam skolioze i pogłębioną kifozę i zmiany zwyrodnieniowe stwierdził, ze to przeciążenie kręgosłupa.Stwierdził, że rtg w tym momencie nie jest potrzebne.Przedłużył l4 o kilka dni.

Ja nie jestem lekarzem ale moim zdaniem stare rtg nie jest teraz przydatne w diagnozowaniu tego co mi się teraz przytrafilo.
Być może przemieścił mi się jakiś krążek albo coś od noszenia w pracy?
Ja byłbym skłonny iść zrobić rtg odcinka lędźwiowego za kasę i prywatnie do ortopedy i nie wiem co robić.
Prosze o nakierowanie. Odpoczywać i brać leki przeciwbólowe czy rtg i ortopeda prywatnie?
napisał/a: tatiana88 2017-07-05 12:52
Rtg jest szkodliwe , oszwem . ale jeśli 3 lata temy było robione to wg mnie nie powinno byc zadnych przeciwwskazań . ja bym zmieniła lekarza na innego , albo poczekała na tutejesze odpowiedzi jeszcze . Jest bardzo dobra firma rehabilitacyjna RehaExpert w Krakowie przy bujwida . Nie ma tutaj żadnych kolejek wiec terapia nastepuje bardzo szybko, poza tym fizjoterapeuci moga też dojechać do domu . zycze powrotu do zdrowia , pozdrawiam
napisał/a: PioCS 2017-07-19 14:11
witam, według mnie najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do terapeuty manualnego który zbada Pana kręgosłup. Być może zablokował się staw miedzywyrostkowy, być może jest uszkodzony dysk miedzykręgowy. Jeżeli pójdzie Pan do lekarza to albo dostanie Pan środki przeciw zapalne albo dostanie Pan skierowanie na rehabilitacje, gdzie zapewne będą wykonywane mało skuteczne zabiegi fizykalne (nie mówiąc już o tym że będzie Pan na to czekał kilkanaście tygodni), ewentualnie dostanie Pan skierowanie na rezonans magnetyczny lub tomografie komputerową.
Pozdrawiam
napisał/a: adam1234543 2017-07-27 09:11
Dziękuje za odpowiedzi. Na ten moment tego biodra już tak bardzo nie odczuwam.
Miałem rehabilitację na nfz przez 10 dni ale na moje oko ta rehabilitacja nic nie dała.
Robiłem ćwiczenia takie same jak inni na tej sali. Dzieci 10 letnie i starsze osoby po 60. Moim zdaniem dobra rehabilitacja to powinny być zrobiona pod moje schorzenia. Mam skoliozę prawostronna a robiłem ćwiczenia na obie strony. Mam też pogłębioną lordozę a robiłem ćwiczenia takie które jeszcze bardziej je pogłebiały na moje oko eh.

Dostałem skierowanie do neurologa. Termin na październik. Doszła jeszcze jedna sprawa. Od początku roku kłuje mnie też w kolanie. Ciut dłuższej nogi bo mam skoliozę. Prawdopodobnie to jest przyczyną.
Wyniki usg kolana:
Obrzęk błony maziowej do 14 mm w zachyłku nadrzepkowym
Towarzyszący proces wysiękowy w obrębie zachyłka nadrzepkowego do 5 mm.
Zmiany obrzękowe ciała tłuszczowego Hoffy.

Co z tym moim kolanem?Kłucia mam od stycznia a na rowerze jazda praktycznie teraz nie jest możliwa bo się pogarsza.
Zmiany obrzękowe ciała tłuszczowego Hoffy. Niedługo wracam do pracy fizycznej po urlopie. Trochę się obawiam o moje zdrowie. Rozmyślam nad znalezieniem lżejszej pracy.