Postępowanie z AZS

napisał/a: Imilek12 2016-06-09 21:07
Cześć.
Chciałbym prosić Was o pomoc, od około roku co jakiś czas pojawiały mi się na dłoniach czerwone wypryski- okrągłe, bardzo suche. Nie przeszkadzało mi to poza walorami estetycznym i tym, że lekko swędziało. Nie wiedziałem po czym mi się to pojawia. Zainteresowałem się tym tematem dopiero wówczas gdy takie coś zaczęło mi się pojawiać w znaczenie gorszej wersji na twarzy. Rzeczone zmiany były bardzo rozległe, a poza tym oko bardzo zaczęło mnie boleć i ropieć, w nocy budziłem się z całym zaklejonym i bolesnym okiem (załączam zdjęcie stanu na dzisiejszy dzień). Domniemam, że jest to alergia na mleko krowie, dlatego od lutego bieżącego roku staram się go unikać w każdej możliwej formie. Niestety nie wychodzi mi to, jem raczej już sprawdzone rzeczy, jedyne co to zjadłem ostatnio konserwę rybną, na której było napisane, że może zawierać śladowe ilości mleka.
Chciałbym prosić o kilka rad, jakich kremów może używacie? Ja do tej pory używam alantanu plus jednak nie widzę żeby była jakaś spektakularna różnica.
Pani dermatolog ciągle przepisuje mi maści sterydowe, których ja już boję się używać, bo z każdym kolejnym nasileniem jest coraz gorzej, a za wszelką cenę nie chce mnie wysłać do alergologa. Czy udać się po prostu do lekarza pierwszego kontaktu i poprosić o takowe skierowanie, może jakie badania wykonać albo do kogo się zwrócić, aby takową pomoc uzyskać?
Przez pewien czas stosowałem kwas borny, ale szybko okazało się, że na niego również mam uczulenie, spuchłem jak bańka, jeżeli macie jakieś pomysły to proszę o pomoc i z góry przepraszam, za esej. Może znacie jakiś dobrych, nawet prywatnych alergologów z Poznania? Coraz ciężej mi się z chorobą obchodzić, ponieważ zapalenie spojówek jest bardzo uciążliwe, nie mogę nawet dobrze przed komputerem usiąść gdyż czuję ogromny dyskomfort (poza tym oczywiście bardzo negatywne walory estetyczne).
Pozdrawiam.
napisał/a: blondyneczka_83 2016-10-04 13:17
Emolienty do kąpieli, smarowania i natłuszczania skóry atopowej to podstawa. Jak skóra swędzi, to zrób krochmal do kąpieli i poleż w wannie 15 minut. Krem Dermaveel polecam, bo leczy skórę i jest typowo przeznaczony dla atopików.
aquastop_rad
napisał/a: aquastop_rad 2016-11-22 22:20
Polecam lekkie kremy składające się z kwasów Omega, które pochodzą z oleju bawełnianego i wiesiołkowego. Odbudowują one barierę naskórka przyczyniając się do jego lepszego nawilżenia. Skład preparatów uzupełniony może być o masło Shea, prowitaminę B5 (D-pantenol), olej jojoba, a także o witaminę E.