Postępowanie po operacji dyskopatii

napisał/a: sematarek 2011-06-24 18:42
Witem

Jestem niecały miesiąc po operacji kręgosłupa, a konkretnie dyscektomi lędzwiowej l5- s1 i chciałbym się dowiedzieć po jakim czasie od tej operacji mogę zacząć normalnie funkcjonować i zacząć się rehabilitować , ponieważ z tego co mi wiadomo to jak na razie do miesiąca powinienem więcej leżeć niż cokolwiek robić. Dlatego chciałbym wiedzieć czy mogę juz sobie np troche dłużej posiedzieć lub na jakiś spacer dłuższy wyjść itp ? i ogólnie jakie jest postępowanie po takiej operacji.

Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczny za odpowiedz
napisał/a: adam17123 2011-06-25 16:36
Witam! staraj się jak najmniej przez najbliższy okres obciążać kręgosłup!dłuższe siedzenie nie jest wskazane!natomiast spacery jak najbardziej,ale zacznij od niezbyt długich .Proponuję również korzystać z pasa lędźwiowego(oczywiście nie jak leżysz)!po ustąpieniu wszystkich bólów nie daj się zwieźć i dalej dbaj o kręgosłup bo ja przeholowałem i po paru miesiącach znów leżałem na stole i teraz jestem już 6m-cy po stabilizacji międzytrzonowej.Co do rehabilitacji to możesz już zacząć planować jakieś terminy(po operacji powinieneś krótko czekać na zabiegi).
Pozdr.