Długie miesiączkowanie

napisał/a: Gabi.problemy 2017-06-09 20:06
Witam.
Moja przyjaciółka od pierwszego miesiączkowania ma mocne bóle brzucha, obfite lanie się krwi i dwu tygodniowe krwawienie. Doszły mnie słuchy ,że może mieć raka macicy. Czy to prawda? Pytam się was, bo szukam na to odpowiedzi i nie umiem na to zaradzić... Musi wymieniać podpaski co 5 min. A na badaniach nic nie wyszło. Jak na to zaradzić?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2017-06-10 08:00
Witam

Pierwsza podstawowa sprawa to zbadanie hormonów płciowych oraz wykonanie usg w obrębie jamy brzusznej, macicy, jajników.
Jeśli chodzi o cyklem miesiączkowe, w dużej mierze odpowiadają za to hormony płciowy jak i tarczyca(TSH, FT3,FT4), ściany pochwy(wszelkie zmiany w strukturze, nadżerki).
Dobra rada to nie czytać w internecie wypowiedzi osób które nie mają nic do czynienia z medycyną na co dzień.
Diagnostyką problemów u.rozrodczego zajmuje się Ginekolog - dla tego należy się do niego udać i przedstawić swój problem.

Pozdrawiam
Krzysztof
napisał/a: Anka6 2017-06-23 14:53
To trzeba się koniecznie zgłosić do ginekologa, bo my nie jesteśmy w stanie zdiagnozować koleżanki. W każdym razie nie martw się na zapas poważną chorobą, to nie musi być straszna rzecz. Mam przyjaciółkę, która też miała miesięczne krwotoki i w jej wypadku lekarz przepisał założenie wkładki levosert, po której wszystko się wyregulowało i miesiączki przestały mieć tak obfitą formę
napisał/a: wikam2 2017-06-25 23:32
Czytałaś/oglądałaś wypowiedź lekarza w PNŚ dot.menstruacji? ;)