Ciągle "popękane" usta od kilku lat

napisał/a: Osking88 2012-04-16 13:34
Witam, nie wiem czy odpowiedni dział, ale tak mi się wydaje.

Mam popękane usta... brzmi banalnie ale , mam ten problem od paru lat ( tylko dolna warga ) nie ważne czy jest zima , czy lato, ciepło czy zimno, ciągle mam popękane usta i w trochę dziwny sposób. Spróbuje to wyjaśnić.

Normalnie popekane usta przwaznie krwawia, albo robia sie strupki jak sie goja. U mnie nie ma srupkow i nigdy nie krwawia, poprostu rosnie mi taki jakby naskorek , kiedy je smaruje albo po wiekszym wysilku robia sie miekkie , roluja sie albo poprostu odpadaja i tak w kolko, nigdy mi sie nie zagoilo i ten problem mam od paru lat ! Uzywam pomadek , ciagle mam jedna w kieszeni i kiedy czuje ze mam suche usta smaruje... ciezko mi to opisac ale moze ktos wie co na to poradzic? bo smarowanie wazelina, kremami, pomadkami nie przynosi rezultatow, kiedy posmaruje skora poprostu mi odpadnie i bedzie rosnac od poczatku...

A jezeli nie posmaruje to odstajaca skora robi sie sucha i dosc drazniaca , wiec czesto zaciskam warge do ust i obgryzam ta skore... takze smaruje albo i nie zawsze mi ta skora odpada i odrasta , nigdy sie nie moze zagoic ...

TUTAJ ZDJECIE JAK TO WYGLADA, posmarowalem usta kremem zeby bylo lepiej widac - > http://i43.tinypic.com/fuz0wk.jpg

te biale platki to jest to o czym mowie, jak ich nie posmaruje robia sie twarde i denerwuja wiec je obgryzam, jak posmaruje robia sie miekkie i przewaznie odpadaja...

Rosna one od strony wewnetrznej , od jamy ustnej na zewnatrz ( na zdjeciu widac gdzie sie zaczyna "bialy plat skory" i od tego miejsca zawsze mi to wyrasta) , wyglada to tak jakbym nie mial jednej z warstw skory i chciala mi odrosnac ale nigdy sie to nie udaje...
napisał/a: jezebel1 2012-04-16 19:51
to wcale nie jest banalne, rozumiem Panią bardzo dobrze, ponieważ sama miałam taki problem; sprawa jest może niewielka ale bardzo drażniąca; u mnie rozwiązaniem było odpowiednie nawilżenie i uzupełnienie niedoboru witaminy A oraz niedoboru wapnia i magnezu; ważne jest picie minimum 1,5 litra CZYSTEJ wody dziennie poza innymi płynami typu herbata lub kawa; oprócz tego suplementacja witaminy A jak w niedoborze (duże dawki zgodnie z ulotką danego suplementu) oraz wapń i magnez; u siebie interpretuję to wypijaniem dużej ilości kawy i herbaty dziennie, które mają działanie diuretyczne - powodują wydalanie większej ilości płynów niż jest przyjmowana, czyli de facto prowadzą do odwodnienia, jeżeli pijemy wodę tylko w takiej postaci; poza tym kawa "wypłukuje" magnez; proszę spróbować nawodnienia i suplementacji tych jonów oraz wit. A; efekty widoczne po 2-3 tygodniach, a na stałe i tak potrzebny jest balsam do ust; pomadki wysuszają, najlepiej coś zwykłego, wcale nie drogiego, można stosować oilatum albo emolium - to produkty dla dzieci, bardzo hipoalergiczne, rozmiękczające i natłuszczające
napisał/a: Niewczas 2016-12-15 17:49
Witam,

Nie chcę zakładać nowego tematu bo mam dokładnie taki sam problem jak autor/autorka tego. Balsamy i pomadki wypróbowałem już chyba wszystkie jakie są na rynku. Nie oblizuje ust, byłem u 3 dermatologòw i niestety nic nie pomaga. Co 2 dni skora schodzi płatami... Jest to bardzo uciążliwe, proszę o pomoc. Czy jest jeszcze jakaś szansa, żeby sie pozbyć tego problemu ?

Pozdrawiam,
Krystian
napisał/a: mila55 2016-12-16 00:12
Mam podobny problem ale u mnie wiąże się to prawdopodobnie z nową pracą, w której ciągle gadam. W weekendy, gdy nie pracuję wszystko wraca do normy. Coś co mogę polecić to smarowanie ust miodem i... kremem do rąk.
napisał/a: Niewczas 2017-01-14 19:24
U mnie to bez różnicy czy dużo mowie czy też nie, problem cały czas wystepuje i jest naprawdę uciążliwy... Może zamiast do dermatologa wybrać sie do laryngologa ? Moze ktoś polecić jakiegoś fachowca z okolic Kielc ? Jeśli będzie dobry i mi pomoże to mogę w sumie wszędzie pojechać, żeby tylko pozbyć się tego problemu.
napisał/a: Alicja_1989 2017-02-08 20:06
Najzwyklejsza maść witaminowa powinna pomóc :)
napisał/a: aagatta 2017-05-26 12:00
Po prostu brakuje witamin w organizmie, dlatego pojawiają się osłabienia organizmu. Pojawia się wtedy przeziębienie, grypa czy nawet opryszczka i popękane usta. Mnie najbardziej głębi opryszczka. Lubi pojawić się nawet tak z nienacka. Ale noszę przy sobie endvir i jestem na nią w każdym momencie przygotowana
napisał/a: katarina888 2017-05-29 10:19
Też pomyślałam o witaminie A - zamiast pomadki proszę kupć czystą witaminę A w tubce
napisał/a: szczwanakuna 2017-06-22 13:28
Ja mam taki problem, że moje usta wyglądają jak popękane i spierzchnięte nawet chwilę po wypiciu czegokolwiek - zupełnie jakbym żyła na pustyni i była odcięta od wody. Pomadki, balsamy i maści działają, ale tylko chwilowo, bo żaden się długo nie trzyma, a też smarowanie co chwila jest uciążliwe. Dlatego moje wargi ciągle są przygryzane, z krwawymi plamami, jakbym była strasznie nerwowa, a mi po prostu codziennie odchodzą płaty skóry, których muszę się jakoś pozbywać, bo mi przeszkadzają. Mam taki stan nawet jak mam pouzupełniane niedobory witamin i dobrze się czuję więc tym bardziej nie wiem, od czego to zależy.
napisał/a: kapturek10 2017-07-19 16:48
JA też miałam ciągle problem z ustami. ale w końcu znalazłam odpowiedni krem endvir na opryszczkę, ktora bardzo mnie męczyła i opryszczka od jakiegoś miesiąca sie nie pojawia, co jest sukcesem.
napisał/a: kapturek10 2017-07-19 16:48
oczywiście dieta też jest bardzo waża, dbajmy o siebie!
napisał/a: RadioProtect 2017-07-25 11:31
Warto stosować preparaty, które zawierają mocznik, kwas hialuronowy, pantenol, skwalen czy witaminę E. Składniki te nie tylko silnie nawilżają, ale również prowadzą do powstania na skórze cienkiego, ochronnego filmu. Jego zadaniem jest hamowanie ucieczki wilgoci.