Homeopatia a

napisał/a: Janko12 2015-10-13 10:48
Witam,
Co sądzicie o homeopatii. Nie ma żadnych skutków ubocznych z tym, że znalazłem artykuł w którym głoszą ze jest to powiązane z okultyzmem. Orientujecie sie w temacie?
Pzdr
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-10-13 17:29
To temat strykte filozoficzny :)
Sam raczej preferuję medycynę opartą na faktach, a jak wiemy homeopatia nie ma z nią nic wspólnego.
Z drugiej strony pediatra mojej córki nie raz ją leczyła z powodzeniem właśnie lekami homeopatycznymi. Oczywiście mogły to być infekcje wirusowe i przeszły same, ale potwierdzić tego nie mogę.
Mamy też na forum Petera, który z powodzeniem poleca leki homeopatyczne i co ważne wielu forowiczów wraca i mu dziękuje za wyleczenie lub przynajmniej poprawę stanu zdrowia (a wcześniej leczenie klasyczne nie dało żadnej poprawy lub wręcz pogarszało objwy).

Mam też takie własne spostrzeżenie. Lekarze, którzy leczą również lekami homeopatycznymi bardziej całościowo podchodzą do pacjenta. Starają się leczyć przyczynę a nie objaw. Rzadziej przepisują antybiotyki czy sterydy, zlecają więcej badań i więcej minut poświęcają pacjentowi. I wiem co mówię bo u takiego lekarza leczę właśnie córkę a także znam innego lekarza, który jest bardzo chwalony za takie podejście a również obok medycyny akademickiej preferuje leczenie alternatywne.
napisał/a: Janko12 2015-10-14 02:09
Na temat homeopatii na forum religijnym napisano mi takie coś:
"W wielu przypadkach niestety homeopatia wiąże się z magią.
W pozostałych - to po prostu zabobon, bzdura obliczona na wyciąganie pieniędzy od naiwnych.
Jest wprawdzie jeszcze trzeci rodzaj - niektóre firmy produkują całkiem normalne lekarstwa, nazywając je "homeopatycznymi" w celach czysto marketingowych. "
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-10-14 08:06
No tak. Na forum religijnym pytać o sposoby leczenia :D
napisał/a: Janko12 2015-10-14 12:35
Tam był wątek o samej homeopatii i ludzie pisali, że np. homeopatia może powodować lęki, depresje i odsunięcia od świata...
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-10-14 12:36
Janko12 napisal(a):Tam był wątek o samej homeopatii i ludzie pisali, że np. homeopatia może powodować lęki, depresje i odsunięcia od świata...


Ta. A nie pisali, że wyklucza zbawienie? :) Jesteśmy na forum medycznym, więc bądźmy poważni.