ból kości ogonowej, kręgosłupa krzyżowo-lędźwiowego, bioder

napisał/a: Lebiodka 2013-12-05 12:33
Witam, od jakiegoś czasu mam problem z kręgosłupem krzyżowo – lędźwiowym. Na zdjęciu RTG wyszło mi: Zwężenie tarczy międzykręgowe L4-L5 i L5-S1. Poza tym kręgosłup lędźwiowy i stawy krzyżowo biodrowe bez zmian. Wypukłe w lewo rotacyjne skrzywienie.
Z bólem poradziłam sobie rozciągając się na drążku, dzięki poduszce lędźwiowej i lekkim ćwiczeniom.
Do tego po intensywnym wysiłku fizycznym przez mc bolało mnie biodro, zrobiłam zdjęcie prawego biodra: Prawy staw biodrowy rtg bez zmian, o gładkich zarysach powierzchni stawowych. Szpara stawu nieprzewężona.
Po ponad mcu ból ustąpił.
Po kilku mcach od tych zdarzeń przez ok tydzień bolały mnie znów lędźwie, mimo, że starałam się nie utrzymywać wciąż w tej samej pozycji, sportu nie uprawiam, generalnie nie mam za dużo ruchu. A po tygodniu po kilku skłonach po cos na dół z rana poczułam ostry ból w rejonach lędźwi i upadłam na podłogę, mogłam poruszać się już tylko na czworaka. Przeleżałam cały dzień, smarowałam się amolem i zrobiłam okład z borowiny na stan zapalny, gdy pod wieczór poczułam się lepiej zawiesiłam się na drążku w celu rozciągnięcia. Na drugi dzień mogłam już chodzić, wprawdzie kulejąc i z przerwami, z początku robiło mi się słabo i mam lekkie ataki duszącego ciepła. Dziś już na 3 dzień lepiej chodzę, ale boli mnie na szczęście znośnie kość ogonowa, lekko biodra i kręgosłup krzyżowo-lędźwiowy i nie mogę się zginać do przodu. Nie mam pojęcia co to mogło być, ktoś mi wspomina o dysku – ale podobno po tym nie mogłabym chodzić w ogóle, ktoś o korzonkach. Pewnie te skłony na dół mi zaszkodziły. Nie wiem czy to konieczne, ale wspomnę też, że miewam bóle już od dawna pod żebrami, głównie prawym, dziwne czucie ani drętwienia ani mrowienia tylko coś innego kończyn, niedawno dwa razy leciutko drżała mi prawa ręka, miałam rezonans głowy pod kątem wykrycia demielinizacji, na szczęście było wszystko bez zmian i czyściutko poza drobną torbielą na pajęczynówce 30 x 15 mm w okolicy prawego bieguna skroniowego. Szerokość przestrzeni podpajęczynówkowej w normie. Mam tez niedobór witaminy D 3: 11,2 ng/ml norma to 30-100, badaną z powodu choroby immunologicznej Hashimoto, przy okazji w pakiecie z wapniem: 9,6 mg/dl , norma 8,6-10,0, fosforan 3,59 ; norma 2,6 – 4,5, fosfaza alkaliczna ALP 40,80, norma:
napisał/a: Lebiodka 2013-12-05 15:20
dodam jeszcze że dosyć mocno boli mnie również przednia część ud, wcześniej nie zdarzało mi się to
napisał/a: kordian1 2013-12-06 16:24
Opisane dolegliwości pasują do zmian dyskopatycznych, zwężenie tarczy międzykręgowej może świadczyć o zmianach zwyrodnieniowych krążka międzykręgowego, aby mieć pełniejszy obraz należy wykonać rezonans magnetyczny.
Koniecznie udać się do rehabilitanta, niech pokaże ćwiczenia met McKenziego jest to metoda którą leczy się 80% dolegliwości bólowych kręgosłupa.
Bóle w przedniej części uda też mogą świadczyć o dyskopatii.
napisał/a: Lebiodka 2013-12-06 16:55
dzięki serdeczne za odpowiedź, chyba skuszę się na ten rezonans, tylko jak przeglądałam jest sporo rodzajów tego rezonansu jak miednica mała, stawy krzyżowo-biodrowe, czy po prostu 1 wybrany odcinek kręgosłupa, mogłabym jeszcze poprosić o jakieś nakierowanie?
napisał/a: madark 2013-12-06 20:14
Nie nakierowanie, tylko skierowanie od lekarza jest konieczne. Tyle, że rezonans jest dopełnieniem, a co jest konieczne to już kolega napisał. Bo odnoszę wrażenie, że zrozumiany nie został...
napisał/a: Lebiodka 2013-12-07 14:33
został zrozumiany, ale że nasza służba zdrowia ma wiele do życzenia więc pomyślałam, że szybciej będzie jeśli zrobię sobie rezonans prywatnie i z nim poszłabym do lekarza, ale i tak się rozmyśliłam to nie jest zbyt tanie badanie, najpierw spróbuję ustawić się w kolejce z NFZ
napisał/a: wikam2 2014-01-15 20:43
Może się przydać :
[url_special=http://polki.pl/zdrowie_i_psychologia_zapytaj_lekarza_artykul,10025842.html:16zl16dc]https://polki.pl/zdrowie_i_psychologia_zapytaj_lekarza_artykul,10025842.html[/url_special:16zl16dc]