Kto miał usuwany WORECZEK ZÓŁCIOWY?

napisał/a: Fylgja 2012-12-18 22:28
Niedawno na badaniu USG zostaly u mnie wykryte kamienie w woreczku zolciowym. Jutro mam konsultacje u lekarza (mam nadzieje, ze w sprawie ustalenia operacji wyciecia woreczka zolciowego). Problem polega na tym, ze jestem za granica i opieka medyczna jest tutaj zartem. Jestem ciekawa jak przebiega caly proces przed i po operacji w Polsce? Jakie lekarstwa dostajecie, jak byliscie przygotowywani do zabiegu, jakie badania zostaly przeprowadzone? Chce po prostu dopilnowac aby wszystko bylo rzetelnie przeprowadzone, bo niestety tutaj pacjent jest pozostawiany samemu sobie w ciemnosci. Na przyklad nie dostaje zadnych wynikow swoich badan (na przyklad po badaniu krwi, w jakimkolwiek przypadku, procedura jest taka, ze pielegniarka zadzwoni tylko wtedy jesli wyniki sa zle i umowi na wizyte u lekarza. Jesli wyniki sa dobre w ogole cie o tym nie powiadamiaja oraz dodatkowo nigdy nie daostaniesz do reki zadnych dokumentow, zdjec RTG czy USG. Jezeli bardzo chcesz je posiadac to musisz wypelnic formularz oraz zaplacic od £5 do £60!!). Na wiekszosc problemow zdrowotnych przy pierwszej wizycie przepisywany jest Paracetamol (!) a przez dlugi czas na moje bole woreczka zolciowego z uporem dawali mi leki na zgage!!! Ostatnio wyladowalam w szpitalu poniewaz prawie tracilam przytomnosc z bolu i czekalam 6 godzin w srodku nocy w poczekalni (do czasu gdy zostalam przyjeta bol prawie zupelnie ustal) po to tylko aby mlody lekarz dotknal kilka razy mojego brzucha (podczas gsy mialam pol-siedziec-pol-lezec na krzesle poniewaz nie bylo tam lezanki), osluchal plecy(?!) i powiedzial, ze widocznie kamien sie przesunal i byc moze jest teraz w zoladku.....tak, zapytalam jeszcze raz czy aby nie w dwunastnicy albo jelitach gdyz wiem, ze woreczek zolciowy nie ma polaczenia z zoladkiem!!! W zwiazku z tym wszystkim powyzej prosze, prosze napiszcie jezeli jeszcze pamietacie wszystkie nazwy badan i lekarstw. Z tego co widze na forum ludzie maja calkiem niezla wiedze odnosnie tego co im dolega, nazw przeprowadzanych badan, ktorych ja juz nie pamietam i nawet nie zostane tutaj powiadomiona o ich istnieniu :(
napisał/a: wikam2 2014-01-15 20:40
Tutaj dla zainteresowanych o niebezpiecznych objawach :
[url_special=http://polki.pl/zdrowie_i_psychologia_zdrowie_artykul,10008900.html:2971tf2n]https://polki.pl/zdrowie_i_psychologia_zdrowie_artykul,10008900.html[/url_special:2971tf2n]