STAW BARKOWY

napisał/a: s2ymon 2013-10-23 14:12
Witam serdecznie.
Od dłuższego czasu (przewlekłe ok 1 roku) mam poważny problem z barkiem.
Problem objawia się w rwącym bólu barku. A dokładniej jest to ból w górnej części barku od strony łopatki. Ból ten promieniuje dość intensywnie (rwący ból) z jednej stron od barku przez całe ramie oż do łokcia, z drugiej zaś do szyjnego odcinka kręgosłupa i dolnej części łopatki.
Ból jest na tyle intensywny i ciągły że podczas pracy ( praca biurowa) non stop mi to dokucza i nie pozwala normalnie funkcjonować.
Nie mam żadnych ograniczeń ruchowych i ból nie nasila się po wysiłku.

Byłem z tym problemem u 2 ortopedów w jednej z prywatnych klinik w warszawie.
Zostały wykonane takie badania jak?
-Zdjęcie RTG szyjnego odcinka kręgosłupa : które nie wykazało żadnych zmian
- USG stawu barkowego: które nie wykazało żadnych zmian
- Rezonans magnetyczny stawu barkowego: i tutaj już coś wykryto

"Nie stwierdzam nadmiernej ilości płynu w stawie ramiennym, widoczny jest jedynie ślad płynu w kaletce podkruczej, w obrębie dolnego obrąbka widoczne są zmiany degeneracyjne - wielokomorowy ganglion wielkości około 8mm, po za tym w zakresie uwidocznionym w badaniu ( badanie konwencjonalne) obraz obrąbka przedstawia się prawidłowo"


Po tym badaniu ortopeda stwierdził że dalej nie widzi przyczyn bólu barku. Zostałem odesłany do neurologa który także nie stwierdził dlaczego mogę mieć te rwące bóle barku/górnej części łopatki z promieniowanie do ramienia i kręgosłupa.
Proszę o racjonalną radę co mogę z tym zrobić gdyż ciągły ból utrudnia uprzykrza mi normalnie funkcjonowanie
Proszę o informację czy ten ganglion może powodować ten cały problem z moim stawem barkowym?
napisał/a: kordian1 2013-10-25 21:41
RTG nie wykaże wszystkiego, dlatego proponuję wykonać rezonans odcinka szyjnego kręgosłupa.
napisał/a: fizjo4life 2013-10-28 15:18
Wszystkie bóle jakie opisujesz są z odcinka szyjnego kręgosłupa, są proste badania kliniczne które mogą to pokazać.(testy ocinka kręgosłupa) można oczywiście zrobić rezonans który super pokaże stan twojego kręgosłupa, ale jest to drogie badanie i czasem nie potrzebne. Jeśli prowadzona terapia pomaga nie trzeba go wykonywać.
nie rozumiem czemu lekarze tak słabo działają i do tej pory nie wiesz co się dzieje.
to co możesz mieć to dyskopatia szyjna lub zablokowanie jakiegoś segmentu na odcinku szyjnym lub szyjno piersiowym
to co czujesz w barku to nerw który jest uciskany w odcinku szyjnym.

pozdrawiam
mgr Michał Dachowski
www.fizjo4life.pl
https://www.facebook.com/Fizjo4life
napisał/a: s2ymon 2013-10-30 00:01
fizjo4life napisal(a):Wszystkie bóle jakie opisujesz są z odcinka szyjnego kręgosłupa, są proste badania kliniczne które mogą to pokazać.(testy ocinka kręgosłupa) można oczywiście zrobić rezonans który super pokaże stan twojego kręgosłupa, ale jest to drogie badanie i czasem nie potrzebne. Jeśli prowadzona terapia pomaga nie trzeba go wykonywać.
nie rozumiem czemu lekarze tak słabo działają i do tej pory nie wiesz co się dzieje.
to co możesz mieć to dyskopatia szyjna lub zablokowanie jakiegoś segmentu na odcinku szyjnym lub szyjno piersiowym
to co czujesz w barku to nerw który jest uciskany w odcinku szyjnym.

pozdrawiam
mgr Michał Dachowski
www.fizjo4life.pl
https://www.facebook.com/Fizjo4life


Z góry dziękuję za odpowiedz!

Czy ganglion który wykrył MR stawku barkowego nie powoduje tego bólu? gdzieś czytałem że taki ukryty ganglion jak bajbardziej powodować taki rodzaj bólu...

Czyli wykonać MR odcinka szyjnego kregosłupu i wtedy szukać odpowiedzi?
napisał/a: fizjo4life 2013-10-30 09:05
ja bym zrobił badanie odcinka szyjnego takie zwykłe manualne(rękami rehabilitanta), jak biedą nie jasności to wtedy MR

pozdrawiam
mgr Michał Dachowski
www.fizjo4life.pl
https://www.facebook.com/Fizjo4life
napisał/a: madark 2013-10-30 10:49
Z ciekawości, jak się ta "prywatna klinika" nazywa? Przypadkiem może na literę "L"?
napisał/a: wikam2 2014-01-15 20:20
Tu o wspomnianej torbieli :
[url_special=http://polki.pl/zdrowie-i-psychologia-kregoslup-i-stawy_artykul,10032885.html:lvtlf75k]https://polki.pl/zdrowie-i-psychologia-kregoslup-i-stawy_artykul,10032885.html[/url_special:lvtlf75k]
napisał/a: s2ymon 2014-05-06 22:37
Witam ponownie!

Piszę w rozpaczy bo nadal mam problem/ból z barkiem i jego obszarem, górna część łopatki i miejsce nad kapturem okolica obojczyka. itd.
Po tym co wcześniej pisałem ortopeda wysłał mnie na fonoforeze. 10 zabiegów które nie pomogły mi w niczym. Po dalszej konsultacji z lekarzem postanowiliśmy zrobić rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa. Podsyłam opis badania:

"Wykonano sekwencje TSE, TSE FS obrazy T1 i T2-zależne w płaszczyźnie strzałkowej i poprzecznej. Spłycenie lordozy szyjnej. Krążki międzykręgowe prawidłowej wysokości, bez cech dehydratacji i wypuklin. Szyjny odcinek rdzenia kręgowego bez zmian ogniskowych. Nie stwierdzam zmian w obrębie kanału kręgowego."

Po tym badaniu lekarz stwierdził że wszystko jest okej i mimo dalszego bólu postanowił wysłać mnie na laser, który dalej nic mi nie pomógł..

Proszę o radę bo nie mogę normalnie funkcjonować, od dłuższego czasu mam straszny dyskomfort, bark zaczyna mi sktrzelac bo non stop rozciągam, wykręcam bark bo ból jest nie do zniesienia...
napisał/a: s2ymon 2014-05-06 22:41
madark napisal(a):Z ciekawości, jak się ta "prywatna klinika" nazywa? Przypadkiem może na literę "L"?

Byłem juz w 2. Jedna na M druga na D :)
napisał/a: madark 2014-05-07 16:10
Przecież właściwą poradę już dostałeś od fizjo4life i ją zignorowałeś. Za ignorancję się płaci.
napisał/a: s2ymon 2014-05-07 17:30
Nie za bardzo rozumiem o jakiej radzie mówisz. Wykonałem Rezonans Magnetyczny ktory defakto nic nie wykazał, więc nie za bardzo rozumiem o czym mówisz.