Toksoplazmoza

napisał/a: kasienkam92 2012-03-25 08:03
Witam
Właśnie się dowiedziałam ze jestem w ciąży. Potwierdziły to dwa testy które wykonałam.
Juto chce udać się do lekarza. Natomiast mam takie pytanie. Mam w domu dwa koty. Niestety słyszałam ze koty noszą w sobie chorobę zwaną toksoplazmozą. Czytałam na forach i innych stronach na temat tej choroby, ale wszędzie jakoś to wszystko odbiega od siebie. Nie chciałabym oddawać kotków ponieważ jestem bardzo do nich przywiązana. Co w takiej sytuacji mam zrobić. Wiem że są badania na toksoplazmozę wykonywane, ale czy są one refundowane czy musiałabym osobno za nie płacić. Oraz jakie badania będę musiała zrobić w trakcie ciąży.
napisał/a: augustyn888 2012-03-25 12:40
kasienkam92 napisal(a):Witam
Właśnie się dowiedziałam ze jestem w ciąży. Potwierdziły to dwa testy które wykonałam.
Juto chce udać się do lekarza. Natomiast mam takie pytanie. Mam w domu dwa koty. Niestety słyszałam ze koty noszą w sobie chorobę zwaną toksoplazmozą. Czytałam na forach i innych stronach na temat tej choroby, ale wszędzie jakoś to wszystko odbiega od siebie. Nie chciałabym oddawać kotków ponieważ jestem bardzo do nich przywiązana. Co w takiej sytuacji mam zrobić. Wiem że są badania na toksoplazmozę wykonywane, ale czy są one refundowane czy musiałabym osobno za nie płacić. Oraz jakie badania będę musiała zrobić w trakcie ciąży.


Nie sądzę by jakiekolwiek badania zwierząt były refundowane.Przede wszystkim powinno się zadbać o konkretne szczepienia kotków i w tej kwestii dobrze się jest zdać, na zdanie weterynarza.Myślę że odpowiednia higiena w opiece nad tymi zwierzętami,szczególnie dbanie o nieroznoszenie odchodów i zabezpieczenie ich przed stycznością z pokarmem dla członków rodziny, może w sposób skuteczny pomóc zabezpieczyć się przed tą chorobą. Co do Pani badań, na pewno warto to omówić z lekarzem ginekologiem.
Pozdrawiam i zdrowia życzę:)
napisał/a: kasienkam92 2012-03-25 13:44
Chodziło mi bardziej o badanie dla kobiet w ciąży jeżeli chodzi o toksoplazmoze
napisał/a: augustyn888 2012-03-25 19:32
kasienkam92 napisal(a):Chodziło mi bardziej o badanie dla kobiet w ciąży jeżeli chodzi o toksoplazmoze



Przepraszam,oczywiście źle odczytałem.Ale w tej kwestii niestety nie wypowiem się,po prostu nie wiem.Jeszcze raz przepraszam!!!
Pozdrawiam:)
napisał/a: wikam2 2012-03-25 20:43
http://commed.pl/ciaza-problemy-z-zajsciem-i-utrzymaniem-ekspert-wyjasnia-vt74579.html