Co to może być?

napisał/a: Cathless 2011-11-14 13:54
Witam :). Wiem, że internet nie zastąpi lekarza, ale zakładam tutaj nowy temat w ostateczności. Lekarz rodzinny zignorował wszystkie moje dolegliwości uważając mnie chyba za hipochondryczkę.

Mam 17 lat. Od ok. dwóch miesięcy włosy wypadają mi garściami. Ciągle mam wzdęty brzuch, zaparcia wskutek czego przybieram na wadze. Mam suchą, bladą skórę oraz zaburzenia miesiączkowania. Robiłam badania tsh- 2,3093, czyli w normie, jednak niepokoją mnie te wszystkie dolegliwości i chciałam dzisiaj zrobić badania dwóch pozostałych. Od lekarki usłyszałam, że skoro tsh jest w normie nie ma żadnej potrzeby robić pozostałe badania (zwróciła się potem do mojej mamy) skoro są one płatne.
Już sama nie wiem co mam robić i co się dzieje z moim organizmem. Mam wrażenie, że niedługo zwariuję, przecież nie wymyśliłam sobie tego wszystkiego!
napisał/a: delinka79 2011-11-14 16:20
Droga pani a reszta badań morfologia , mocz ?
napisał/a: Cathless 2011-11-14 16:42
morfologia, mocz, badanie kału- wyniki bardzo dobre, żadnych nieprawidłowości. (w morfologii powyżej normy było tylko EOS).
napisał/a: delinka79 2011-11-14 16:55
no właśnie eozynofile są podwyższone zazwyczaj w alergii albo w pasozytach ktore jak domniemam badanie kalu wykluczylo, a duzo powyzej normy byly ? A nie odchudza się pani ? nie farbuje włosów ? zaburzenia miesiązkowania to konsultacja ginekologiczna , a jesli chodzi o wlosy i skore skoro badania internistyczne nic nie wykazuja czas na konsulatcje dermartologa bo pewnie tu tkiw przyczyna
napisał/a: Cathless 2011-11-14 18:59
Pamiętam tylko wynik procentowy w okolicach 15.
U dermatologa byłam i usłyszałam, że to z powodu dojrzewania i nic na to nie można poradzić. "Oczywiście można przepisać jakieś leki, ale efekty będą widoczne przynajmniej po roku stosowania." Dostałam magnez i witaminę B6 i cynk.

Najbardziej martwi mnie właśnie to wypadanie oraz tycie (pomimo, że jem mniej niż zazwyczaj). Już sama nie wiem co robić.
napisał/a: delinka79 2011-11-14 19:09
a ruszasz sie czy tylko przed komputerem ? skoro dermatolog cie widzial toznaczy ze nie ejst to jakis rodzaj lysienia, wiesz zdrowemu czlowiekowi wypada codziennie iles tam wlosow , moze sie zle odzywiasz , smieciowe jedzenie typu fast foody itp palenie papierosow?
napisał/a: Cathless 2011-11-14 20:05
Staram się jeść zdrowo- fast foody nie występują w mojej diecie. Fanką sportów nie jestem, ale dość często chodzę na dłuższe spacery.