POSMAK CEBULI W USTACH

napisał/a: fiesta3 2014-12-27 21:25
Witam,

Od jakiegoś czasu często mam uczucie posmaku cebuli w ustach (zwłaszcza po ciepłych napojach i posiłkach, ale nie tylko, bywa również na czczo, czasami też w zupełnie innych porach).
Próby wątrobowe miałam badane, było ok. USG, gastro, wycinek też wszystko w porządku (wcześniej dokuczały mi bardzo mdłości oraz czasami odbijanie stąd też szereg tych badań).
Nie wiem czym to może być spowodowane, mógłby mi ktoś coś poradzić? Myślę, że to jednak może być z żołądkiem, skoro reakcja jest często po jedzeniu albo po długim niejedzeniu właśnie.
Bóli brzucha raczej nie mam, wypróżnienia raczej normalne. Dieta- wegetariańska, bezglutenowa, nie jem praktycznie smażonego, cebula i czosnek- baaardzo sporadycznie.

Będę wdzięczna za jakiekolwiek porady, sugestie, za które z góry baaaardzo dziękuję.
napisał/a: xmugenx 2014-12-28 17:39
Ciakawy objaw!!

W gastro nic nie wyszło, żaden refluks?

Może zrobisz wymaz grzybiczny z języka ?
napisał/a: fiesta3 2014-12-28 19:35
No nic, kompletnie.
napisał/a: Konstans 2014-12-29 13:12
Witaj,
takie objawy pochodzą albo od żołądka, tzn. spowodowane jest to złym trawieniem. Ale w sumie jeśli nie jesz mięsa, produktów, które długo sie trawią i mogą zalegać w przewodzie pokarmowym - to raczej nie ten trop.
Bardziej obstawiałabym problemy z woreczkiem i detoksem wątroby.
I to, ze próby wątrobowe wyszły w normie -naprawdę nic nie znaczy. Wspomóż pracę tych narządów pijąc 2 łyżki dziennie ostropestu plamistego mielonego.
Wbrew pozorom dieta wege nie jest dobra dla każdego. Wiem, co mówię, bo byłam na niej 14 lat. Ale ona własnie przyczyniła się do szeregu moich chorób. Mam nadzieję,ze Tobie służy, choc objawy sugerują cos nie tak :/
Nie wiem ile jesz warzyw strączkowych? i w ogóle skąd czerpiesz wartościowe białko? jesz nabiał?
Na pewno problem tkwi w jedzeniu.
Ale więcej można cos powiedzieć, gdy przybliżysz swoje menu.
Pozdrawiam :)
napisał/a: fiesta3 2014-12-29 15:04
A ten ostropest plamisty mogę jeść tak po prostu, np. jako posypkę, też pomoże?
Mam go w domu, ale zaniedbałam jego jedzenie.
Jem sporo strączków, bardzo dużo kasz (jaglana i kukurydziana głównie, często pierogi na gryczanej), sporo tahini, nabiału mało, jeśli już to głównie sery żółte eko bez laktozy i jogurty eko, nasiona, orzechy w ilościach umiarkowanych, owoce również (teraz to głównie suszone, niesiarkowane). Herbatę czarną lubię mocną, ale to pije ją góra dwa razy dziennie (najczęściej rano, do śniadania, bo mnie pobudza, kawa na mnie nie działa). Cukru białego praktycznie wcale, często gorzka eko czekolada, ale też w ilościach rozsądnych- góra pół tabliczki. Hmm, nie wiem co jeszcze....jem dość regularnie, aczkolwiek śniadanie dość późno (ok. 11-13), kolację również późno, około 22, obiad zwykle 16-17, podwieczorek, czyli czekolada gorzka albo jakieś suszone owoce czasami deset owocowy około 19-20.
Jeśli jeszcze jakieś pytania co do diety to proszę:)
napisał/a: fiesta3 2014-12-29 21:04
Jeszcze jedno- oprócz tego posmaku( który tez nie towarzyszy mi bardzo często i nie codziennie) to nie mam żadnych innych objawów ze strony układu pokarmowego ani tez ogólnych, które mogłyby świadczyć o zanieczyszczonego wątrobie.
napisał/a: Konstans 2014-12-29 21:24
To tylko się cieszyć,ze nie masz innych gastrycznych dolegliwości ale powtórzę - taki posmak typowy nie jest i nie jest oznaką dobrze funkcjonujących narządów.
Ostropest pij codziennie,jakkolwiek chcesz.Forma nie ma znaczenia.
Pozdrawiam.
napisał/a: fiesta3 2014-12-29 23:11
No tak, ale jak mogę się dowiedzieć o czym to może świadczyć? A może to np wynik tego ze często rano przez długi czas jestem bez śniadania (może wtedy wytwarza się jakiś kwas)?
napisał/a: fiesta3 2014-12-29 23:33
Pomyślałam, że może zacznę pić herbatkę z karczocha. Jakiś czas temu miałam też podwyższony poziom cholesterolu, potem spadł, ale myślę, że taka herbatka nie zaszkodzi, a może tylko pomóc.
napisał/a: Konstans 2014-12-30 18:20
fiesta napisal(a):No tak, ale jak mogę się dowiedzieć o czym to może świadczyć? A może to np wynik tego ze często rano przez długi czas jestem bez śniadania (może wtedy wytwarza się jakiś kwas)?


Znajdź mi osobę, która Ci to stwierdzi ???? a ją ozłocę ;)
Można się tylko domyslać, domniemywać, bo nie jesteś jedyną osoba z takimi objawami czy dysfunkcjami organizmu.
Zastosuj dietę, obserwuj organizm, bądż świadoma tego co jesz i jakie to może miec skutki.
A picie herbatki z karczocha, ostropestu czy innych ziół wspomagających pracę wątroby czy woreczka jest koniecznością. Nie pisałam o tym? ;)

Widzisz - tu oczekujesz natychmiastowej pomocy i jednoznacznej odpowiedzi. Ale mądry człowiek, mający jakies pojęcie o funkcjonowaniu skomplikowanego mechanizmu jakim jest człowiek - nie udzieli Ci takiej odp.
Dlatego nie dziw sie,ze pytam dalej. Bo to poszerza diagnostyke i jest bliżej celu, jakim jest znalezienie przyczyny takiego posmaku.

I to się potwierdza, bo teraz coś nadmieniłas o wysokim cholesterolu. Dla mnie wszystko ma znaczenie. Bo z czegoś wynika - z jakichs zaburzen.
A przede wszystkim ze złej diety.
Pozdrawiam :)
napisał/a: fiesta3 2014-12-31 13:47
Zastanawiam się jeszcze czy jest jakaś możliwość zbadania czy to nie problem z woreczkiem żółciowym?
Z żółądkiem nie powinno nic być, miałam gastro + wycinek, wszystko ok.
Zastanawiam się czy możliwe by było żeby zaszkodził mi nadmiar węglowodanów- głównie z kasz i owoców, ale jem ich sporo, zwłaszcza kasz- prawie codziennie kukurydziana lub jaglana na mleku ryżowym lub sojowym, na obiad też jaglana najczęściej, i to sporo....
No nic, popróbuję z tym ostropestem póki co.
napisał/a: Andzrej 2014-12-31 21:17
problem może powodować ta współczesna kukurydza, która spowalnia procesy metaboliczne.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nixtamalizacja
Ciekawe, że proces nixtamalizacji jest znany od tysiąca lat, a nam się wydaje, że współczesny człowiek jest dużo mądrzejszy od swoich przodków. Kolba kukurydzy sprzed 100 lat miała 6 cm długości a plon był 10 razy mniejszy niż obecnie.
Inkowie oprócz kukurydzy spożywali Quinoa zwaną u nas komosą ryżową, amarantus, rośliny strączkowe.
Posmak cebuli powodują związki siarki.