Posiew - kiedy zrobić?

napisał/a: kasha64 2017-03-30 15:48
Cześć!
Dwa miesiące temu rozpoczęliśmy z mężem starania o dziecko. I bach! Zapalenie pęcherza, na tyle silne że musiałam wziąć furaginę. smutas.gif
Tydzień później pojawiło się pieczenie podczas stosunku. Dzień po, odczuwałam tylko lekkie pieczenie które po kilku godzinach ustąpiło (pozostał dyskomfort), natomiast pojawił się bardzo nieprzyjemny zapach wydzieliny (tak jakby ktoś nie mył się ze dwa tygodnie), która jest wodnista bądź biało-żółta.
Udałam się do ginekologa - po badaniu stwierdził, że wydzielina jest prawidłowa dla tego etapu cyklu (nie widzi upławów) i wygląda że wszystko jest ok. Odmówił pobrania wymazu, twierdząc że póki co nie ma takiej potrzeby pomimo zgłoszonych przeze mnie, niepokojących objawów. Zalecił lactovaginal.
Dzień po tej wizycie znowu odczułam ból i pieczenie podczas oddawania moczu :(
Internista skierował mnie na badania z podejrzeniem zakażenia e. coli, z tym że posiew moczu mogę wykonać dopiero za ok. 2 tygodnie ze względu na zastosowanie furaginy.
Czy wykonanie posiewu z pochwy, może zostać wykonane wcześniej? Boję się, że bakteria (jeżeli występuje w drogach rodnych, a mam ku temu obawy) będzie się namnażać zagrażając potencjalnej ciąży. Wiem, że na 48h przed pobraniem wymazu nie powinno się współżyć ani przyjmować leków dopochwowych, jednak nie wiem czy zażycie furaginy tydzień przed wymazem nie zniekształci jego wyników.