Porażenie nerwu odwodzącego prawego o niejasnej etiologii

napisał/a: salome1 2013-05-11 17:22
Witam!
czy ktoś z państwa może orientuje się czy niedoczynnośc tarczycy może wpłynąć na uszkodzenie n. VI? jaki jest mechanizm takiego uszkodzenia? i czy pomimo przyjmowania euthyroxu taki stan ma prawo powracać lub też atakować inne nerwy?

wszelkie inne potencjalne przyczyny zostały wykluczone, natomiast endokrynolog nie jest do końca przekonany, że to kwestia tarczycy. dodam, że jedyne co odbiegało od normy w badaniach to właśnie poziom tsh: 5,280 uIU/ml [0,27 - 4,2] i TRAb (TRAK): 2,39 IU/l [
napisał/a: anulciao 2014-03-11 17:59
Udalo ci sie wyleczyc z porazenia nerwu szostego? mam to sammo ... prosze podpowiedz mi cos ...
napisał/a: salome1 2014-03-11 19:24
mniej więcej udało, obraz cały czas jeszcze mi się dwoi ale już znacznie mniej.. no i oko zaczęło się ruszać normalnie a jedynym "leczeniem" było przyjmowanie Neurovitu

głowa do góry :)
napisał/a: anulciao 2014-03-11 20:03
Serio?? a ile to. trwalo ? Dlugo ? Tez biore neurowit a od dwoch miesiecy juz nie widze poddwojnie .. tylko sam zez zbiezny i galki nie ruszaja sie tak jak u zdrowego. .. zrenica tez juz reagujje na swiatlo ...
napisał/a: salome1 2014-03-11 21:54
u mnie po 3 miesiącach było "znośnie" czyli mogłam już w miare normalnie funkcjonować bez większych przeszkód, a w tej chwili mija rok i już w zasadzie niewiele z tej dysfunkcji pozostało :)
napisał/a: anulciao 2014-03-12 18:50
A kiedy zez zaczal znikac.? a oko sie ustawiac mniej wiecej tak jak dawniej?
napisał/a: anulciao 2014-03-19 13:29
Przepraszam ze zawraca ci glowe ale tak dla mnie wazne ze az spac nie moge?? wierze ze wszystko wroci do normy ale dobre slowo od kogos kto mial to samo to tak wiele . . czy mialas w zwiazku z tym zeza zbueznego? kiedy zaczal mijac? bo przeszkadza mi on strasznie
.. cwiczzylas jakos oczami? z gory bardzo dziekuje
napisał/a: salome1 2014-03-20 00:06
tak, mialam zeza, w tej chwili kiedy oko jest zmęczone jeszcze troche zezuje, ale jest ok. zaczelo to mijac i po ok 3 miesiacach bylo juz w miare normalne ustawienie oczu (tzn ktos niezorientowany nie zwracal na to uwagi)


lekarz kazał mi zakrywać oko chore, ale nie posłuchałam z prostej przyczyny: mięsień ktory nie jest uzywany nie moze wrocic do sprawnosci... wiec probowalam jak sie da przewracać oczami w prawo i lewo i były efekty :)
napisał/a: anulciao 2014-07-22 18:19
Witam pisze ponownie bo jestem zdesperowana .. poprawa jest al teraz czuje ze wszystko gdzies utknelo. Bylo brak odwodzenia obu oczu i ten tzw zez zbiezny porazennny . poprostu galki nie ruszaly sie tylko gora dol reszte musialam obracac całą glowe . Czy ty tez tak mialas? Teraz mija juz 8 Miesiąc kupa czasu .. i co? od 2 miesiecy prawe oko juz rusza sie i na boki i gora dol ... ale lewe nic .. nie chce ruszyc! czy wogóle nie ruszy?? gdy cwicze oczami to potem bardzo boli glowe no i galki podczas ruchów .. czy mozesz mi cokolwiek podpowiedziec? podnies na duchu? powiedziec na swoim przykladzie .. tak ciezko znalesc w necie na ten temat, ale cos takiego co ktos mial..byl w podobnej sytuacji .. lekarze kaza czekac .. ale na co?