PORANNY, pulsujący BOL GŁOWY

napisał/a: ciapek01 2011-05-02 21:32
Witam wszysttkich! Piszę tu pierwszy raz więc prosze o wyrozumialośc w razie gybym nie dopisał jakiegos ważnego szczegółu czy coś.
Mój przypadek opiera się na niemal codziennym, porannym bólu(nie jest on silny, wręcz delikatny , ale jednak dokuczliwy).
Mam to od kilku lat. Zaraz po przebudzeniu dopada mnie ból, pulsujący nie narastający. Odczuwam delikatne zawrtory glowy. Na samo rozbudznie i normalne funkcjonowanie potrzebuje ok godziny,często jadąc rano autem czuje jakbym wsiadł "po piwie".czuję sie normalnie po ok połtorej godzienie od wstanie. Bardzo czesto pojawiaja się problemy z koncntracją i pamięcią. Dzieje się to tylko rano,tylko po przebudzeniu. Dodam,ze mam 22 lata, pracuje po 10-12 godzin ,często w biegu jedząc kanapke. z góry dziękuje za jakieś podpowiedzi czy cokolwiek co pozwoli mi to zwalczyć
napisał/a: piotrosiama 2011-05-02 21:46
A jak u Ciebie wygląda sprawa z ruchem na świeżym powietrzu ,może to być objaw niedotlenienia.
napisał/a: ciapek01 2011-05-03 18:05
Na pewno nie jest to wina niedotlenienia . Pracuje głównie w świeżym powietrzu, częste wypady na ryby,rower spacer z psem.nie dopisałem że często mam wrażenie jakby kołatało mi serce , trwa to max 2-3 sekudy do kilku razy w ciągu doby. Wyczuwam ,że zabije ono poprostu inaczej mimo że nie powinno(nie musze nic robić,zajmować czymkolwiek). Kilka mocniejszych i szybszych uderzeń i praca wraca do normy...
napisał/a: piotrosiama 2011-05-03 18:16
No i widzisz jak to jest gdy nie dopisze się więcej info. Badałeś kiedyś ciśnienie ?
napisał/a: ciapek01 2011-05-03 23:33
W sumie to od ostatniego badania ciśnienia minął długi czas.Badali mi też krew i jedyne co wyszło to niski poziom potasu.uzupełnili mi braki kropluwą i kazali pić soki pomidorowe.Potem bylo wszystko w normie. Zanim pójdę do lekarza chcialbym miec jakis punkt oparcia,zaczepienia , jakieś podejrzenie co by to moglo być-dlatego też pisze tu na forum bo być moze któś mial cos podobnego...Przwróciłem wiele stron w necie alenie znalazłem nic co by wiązało się z porannym pulsującym bolem wiąrzącym sie z trudnością w koncentracji,pamięcią drobnymi zawrotami i rozbudzaniem się
napisał/a: piotrosiama 2011-05-04 00:18
Skoro jak piszesz minął dość długi okres czasu od ostatnich badań to powtórz badania : krwi, ciśnienia i przyda się rtg części szyjnej kręgosłupa - to tak na dzień dobry, może coś się wyjaśni.
napisał/a: zetucinska 2011-05-04 13:27
ja Ci proponuje zrobic jeszcze eeg głowy, bedziesz potrzebowal skierowania ale internista powinien Ci bez problemu dac. mysle, ze lekarz powinien tez Cie obejrzec pod katem migreny, bo te poranne bole tak mi wygladaja. czy jak wstajesz i czujesz bol nie drazni Cie swiatlo albo telewizor? nie odczuwasz takiego dyskomfortu, ze najchetniej bys wszytsko powylaczal? czy zdarzaja Ci sie przy tym mdlosci?
napisał/a: lotka12-20 2013-10-07 20:52
Czy takie poranne bole głowy mogą być spowodowane zbyt wysokim ciśnieniem? Do tego problemy ze snem i ciągłe zmęczenie?