popuszczanie moczu po jego oddaniu

napisał/a: wezuwiusz3 2009-01-28 22:01
Witam.mam 33 lata i od jakiegoś czasu zauważyłem że po oddaniu moczu po upływie około 2- 3 minut ,nastepuje mimo wolne popuszczenie paru kropel moczu.Czy ktoś potrafi mi to jakoś wytłumaczyć i co z tym dalej robić,bo nie znalazłem w sieci nic na temat takiego problemu.Pozdrawiam
napisał/a: dimedicus 2009-01-28 22:39
Przypuszczalną przyczyną może być stercze,wskazane jest wykonanie badania krwi na PSA,badanie moczu i badanie per rectum u urologa.
napisał/a: Maxxx87 2009-03-17 13:27
Witam, ja mam podobny problem, mam 22 lata, potrafie to kontrolować ale jest to niezmiernie irytujące że już po 2-3 minutach chce mi się znowu "sikać" czy jest na to jakiś domowy sposób czy konieczna wizyta u specjalisty?
napisał/a: dimedicus 2009-03-17 13:50
Maxxx87 U Ciebie problem leży w psychice,ledwie skończysz mikcję a już świadomie lub podświadomie myślisz ,że już ponownie chcesz,mimo,że tak na prawdę Ci się nie chce.Musisz zmienić nawyk,nie myśleć o tylko o siusianiu,zająć się czym innym(Na pewno jak nie myślisz o siusianiu,to nie ma potrzeby iść do WC)Albo Sam sobie wyrobisz ten prawidłowy nawyk(można wprowadzić lekkie środki uspokajające)albo wizyta u psychologa.