Poprawa wzrostu u dojrzewających chłopców i młodzieży

napisał/a: kostuch 2009-01-21 12:04
Witam

Ostatnio szukałem w internecie jakiejś konkretnej rady dla młodzieży która ma kłopot ze wzrostem.
Po kilku dniach poszukiwań znalazłem następującą pomoc:
"Stosowanie letrozolu poprawiało wzrost ostateczny osiągany przez chłopców z konstytucjonalnym zwolnieniem wzrastania i rozwoju somatycznego"

Czy to prawda ze leki typu letrozol moga pomóc młodzieży która np.leczyła sie sterydami?
odsyłam do linku strony która znalazłem http://www.mp.pl/artykuly/index.php?aid=9172&_tc=A7E636A438A84325960966A928F32DC0
Wydaje mi sie że jest to potwierdzone badaniami i warto spróbować.

Jeżeli młody człowiek w wieku 16-17 lat bedzie zażywał lek z grupy AI(inhibitor aromatazy) to czy poprawi to jego ostateczy wzrost o kilka centymetrów?

Pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-01-22 21:06
Masz poniżej 150 cm?
napisał/a: kostuch 2009-01-23 20:12
Nie, ale o ile mi sie dobrze wydaje to nie jest tylko dla karłów?! Mam 173
napisał/a: KATERINA 2009-01-23 20:45
kostuch napisal(a):Nie, ale o ile mi sie dobrze wydaje to nie jest tylko dla karłów?! Mam 173

Proponuję zająć się swoim życiem a niekoniecznie wzrostem bo ten jest ok.Naprawdę i to jest straszne trochę że zamiast żyć kombinujesz i to w złym kierunku.Po 2 jesteś już entą osobą która Pisze o wzroście na drugi raz dołączaj swój post do starego wątku.Po trzecie zanim zaczniesz się użalać {do czego nie masz podstaw} nad sobą to poczytaj w necie{pewno google ci nie obce}że wzrost jest uwarunkowany genetycznie i nie tylko a ćpanie{w podtekście branie} leków kiedy jest ok w tym względzie kwalifikuje cie raczej do innego leczenia....Nic mnie bardziej nie wkurza jak wynajdowanie sobie problemów a Ty tak się właśnie zachowujesz.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-01-23 21:05
kostuch napisal(a):Nie, ale o ile mi sie dobrze wydaje to nie jest tylko dla karłów?! Mam 173


Owszem jest.
napisał/a: kostuch 2009-01-24 12:01
KATERINA napisal(a):
kostuch napisal(a):Nie, ale o ile mi sie dobrze wydaje to nie jest tylko dla karłów?! Mam 173

Proponuję zająć się swoim życiem a niekoniecznie wzrostem bo ten jest ok.Naprawdę i to jest straszne trochę że zamiast żyć kombinujesz i to w złym kierunku.Po 2 jesteś już entą osobą która Pisze o wzroście na drugi raz dołączaj swój post do starego wątku.Po trzecie zanim zaczniesz się użalać {do czego nie masz podstaw} nad sobą to poczytaj w necie{pewno google ci nie obce}że wzrost jest uwarunkowany genetycznie i nie tylko a ćpanie{w podtekście branie} leków kiedy jest ok w tym względzie kwalifikuje cie raczej do innego leczenia....Nic mnie bardziej nie wkurza jak wynajdowanie sobie problemów a Ty tak się właśnie zachowujesz.


Zgadzam sie z tym ze jest to uwarukowane genetycznie i dlatego bylem u endokrynologa ktory powiedział że "wykres" wzrostu kierowal sie ku 185 ale sterydy go zahamowały. W rezutacie powiedział że bede mial ok 178. Nie jestem tego pewnien ponieważ słyszałem że nie zawsze wiek kostny czy stwierdzenie endokrynologa sie zgadza. Czy jakies leki na 6-oxo nie były by dobre w moim przypadku?
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-01-24 14:00
Wiesz jakoś mi się odechciewa z Tobą dyskutować, pytasz się o wzrost na forum mimo, że jest prawidłowy, potem wychodzi, że jednak byłeś u endokrynologa, że brałeś jakieś sterydy, wymieniasz lek z grupy inhibitorów enzymu aromatazy a widać, że nie masz pojęcia co to takiego. Masz chyba jeszcze inne problemy niż tylko kompleks wzrostu.
Dla mnie koniec tematu.
napisał/a: kostuch 2009-01-24 17:54
djfafa napisal(a):Wiesz jakoś mi się odechciewa z Tobą dyskutować, pytasz się o wzrost na forum mimo, że jest prawidłowy, potem wychodzi, że jednak byłeś u endokrynologa, że brałeś jakieś sterydy, wymieniasz lek z grupy inhibitorów enzymu aromatazy a widać, że nie masz pojęcia co to takiego. Masz chyba jeszcze inne problemy niż tylko kompleks wzrostu.
Dla mnie koniec tematu.


Widze że nie potrafisz mi pomóc- szkoda. Nie odpowiedziales na moje pytanie, tylko krytykujesz...
Czy leki z grupy AI są dobrym lekarstem w tym przypadku?! Nie potrafisz jednoznacznie odpowiedzieć? Czy mogą mi zaszkodzić? Czy można to przyjmować w wieku 17lat?Jak bym sie znał na tych lekach to bym nie pytal?!