Poperacyjny RZADKI nowotwor- sprawy ginekologiczne !!!!!!!

napisał/a: monikamimi27 2016-04-15 08:22
Witam proszę o wyjaśnienie mi co dokładnie ze mną się dzieje,czy jest to coś strasznego i co dalej mam robić.
Wycięto mi trzon macicy oraz prawy jajnik ,owe wycinki jak zawsze poszły do sprawdzenia gdy odebrałam wyniki stwierdzono w nich nowotwory , mój lekarz ginekolog prowadzący stwierdził ze mam bardzo zadki rodzaj nowotworu. Przepisze cały wynik badan i proszę o szybka odpowiedz .

W trzonie macicy stwierdzono obecność nowotworu łagodnego najpewniej guzem gruczołkowatym (ADENOMATOID TUMOR) oraz mięśniaków gładkokomurkowych, z których jeden wykazuje ognisko cechy średniej i znacznej atypi, przy niskim indeksie mitotycznym (około 1figura podziału na 10 dużych pól widzenia) i braku martwicy , co klasyfikuje go jako mięśniaka atypowego.
Endometrium jest częściowo zautolizowane, a na zachowanym obszarze odpowiada fazie wzrostu.

W miąszu jajnika stwierdzono obecność torbieli dermoidalnej, w otoczeniu z odczynem resorpcyjnym i obecność ziarniaków . Struktura histologiczna jajników - w granicach normy.