Popękane naczynia w oku/Kruchość naczyń włosowatych

napisał/a: martusa 2007-04-05 12:04
Witam,mam spory problem z pękaniem naczynek w oczach. Czytałam posty zamieszczone na formum i nie znalzalam niestety odpowiedzi na intersujący mnie temat Sprawa wygląda tak: moje oczy od jakiegoś czasu (ponad 1 rok) są poprostu posiekane popękanymi naczyniami, co gorsze pęknięte już naczynia nie goją się. Oczy troszke mnie szczypią, jednak nie jest to ból nie do zniesienia, aczkolwiek jest dość denerwujący. Nie występuje u mnie żadne pogorszenie wzroku. Byłam już u kilku okulistów i przeszłam standardowe badania - wszystko jest niby w porządku. Jednak nie jest, skoro one nadal pękają. Stosowałam z przepisu lekarza krople- zwykły nawilżający świetlik oraz Berberil - obniżający ciśnienie w oku, ale nie odniosło to żadnych rezultatów Miałam robione także badania krwi, które nic nie wykazały- były wzorcowe. Nie jestem na nic uczulona i nie przesiaduje przed komputerem ani przed tv. Brałam także przez jakiś czas rutinoscorbin, ale poprawa była nikła, prawie nie zauważalna. Nie wiem już do kogo mam się zgłosić. Bardzo proszę o pomoc, jeśli ktokolwiek wie coś na ten temat. Szczególnie liczę na opinię lekarzy
napisał/a: Peter 2007-04-05 12:39
Powinny być już do dostania w Polsce krople do oczu o nazwie Oculoheel Lux. Należy zapytać w aptece. Powinny być zarejestrowane jako lek w wolnej sprzedaży w sieci aptek. Dystrybutorem jest firma Heel mieszcząca się w Warszwie. Być może, że rozwiążą problem.
Jeśli nie, z pewnością są do dostania w Niemczech. Jeśli tam kogoś masz, to może je tam nabyć.
napisał/a: klapouszek2 2007-04-05 23:54
Krople stosowane w takim przypadku to Posorutin - tylko, ze na recepte i szczerze mowiac to nie wiem czemu lekarz Ci ich nie przepisal Wydaja mi sie bardzo odpowiednie A Oculoheel Lux mozna spokojnie u nas juz kupic .