Popękana, sucha skóra na kostce dłoni

napisał/a: tennyson 2016-03-18 08:06
Witam. Już od baaaardzo, bardzo dawna borykam się z wysuszoną skórą na kostce dłoni. Mam to od dzieciństwa, kiedyś sobie wmówiłem, że to od tego, że trenowałem wtedy karate i robiłem pompki na pięściach, ale nie wiem właściwie czy to nie jest tylko taki mój wymysł, żeby jakoś to sobie wytłumaczyć. Chciałbym wreszcie zrobić z tym porządek i może ktoś mógłby mi polecić jakiś dobry krem / maść, które mógłbym stosować? Załączam kilka fotek.
aquastop_rad
napisał/a: aquastop_rad 2016-03-21 18:23
Polecam kremy z alantoiną, która przyspiesza gojenie, wygładza i regeneruje uszkodzoną skórę. Ich skład uzupełniony być powinien o, pochodzącą z oleju lnianego, witaminę F, która zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, biorące udział w metabolizmie lipidów. Dobrze, gdyby taki krem zawierał również witaminę E, która usuwa wolne rodniki.
napisał/a: sara55 2016-04-11 14:35
uu faktycznie popękana, może spróbuj np krem z balneum jest on na bazie mocznika, dobrze nawilża i nie zawiera barwników ani substancji zapachowych więc np. w moim przypadku przy AZS nawet nie uczula ani nie podrażnia skóry w odróżnieniu do innych kosmetyków. No i radziłabym nie przemaczać słoni i jeżeli chodzi o sprzątanie detergentami to tylko w rękawiczkach.
napisał/a: blondyneczka_83 2016-04-19 11:52
Miałam identyczne zgrubienia na skórze dłoni, zarówno na kościach, jak i po bokach palców i wewnątrz dłoni. Najgorzej było zimą, bo to pękało i nie chciało się goić :/ Jak byłam z tym u dermatologa kazał kupić Cerkoderm30, który świetnie nadaje się np. do pięt :) I kazał tym Cerkodermem smarować 2-3 razy dziennie te zgrubienia. Faktycznie krem je likwiduje. Później kupiłam Cetaphil, aczkolwiek zgrubienia znowu zaczęły się pojawiać, a skóra pękała. Tak więc od nowa smarowanie Cerkodermem30. Teraz zgrubień już nie ma, a miejsca wyleczone smaruje kremem Dermaveel, który ma zastosowanie przy AZS - świetnie natłuszcza. Metoda się sprawdza :)
napisał/a: Cogita 2016-04-29 20:25
Ja miałam bardzo wysuszone dłonie jak pracowałam na studiach w barach szybskiej obsłudzi. Ręce wiecznie w wodzie, bez rękawiczek. Używałam kremu do rąk oeparol balance. Uzywam do do dzisiaj bo fajnie nawilża skórę dłoni i nawet ta skóra na kostkach robi się gładka i aksamitna. Jak dotąd probowałam wiele kremów i ten najlepiej sie sprawdza.
napisał/a: blondyneczka_83 2016-05-01 18:21
Oeparol jest zdecydowanie zbyt słaby na tego typu spękaną i problematyczną skórę. Najpierw trzeba ją zmiękczyć (wspomniany Cerkoderm30), a dopiero później nawilżać, chronić i leczyć (Dermaveel).