poparzyłam się wrzatkiem

napisał/a: izabelabel 2012-11-02 21:58
poparzyłam się wrzątkiem,bąbel pękł podczas chłodzenia wodą,byłam na izbie gdzie zrobili mi opatrynek i kazali przyjśc rano na zmiane opatrunku,bolało jeszcze przez jakieś 3h,noc przespałam,rano na izbie lekarz usunoł pozostałości naskórka po pęcherzu i dał mi recepte na maść robioną i kazał robić opatrunki,robie juz opatrunki 2 dzień,niestety mimo że smaruje grubo maścią to gazik mi sie przykleja do rany( czerwona rana 7na4cm)zrywanie opatrunku jest bolesne i utrudnia gojenie,co robić,długo leczy sie takie oparzenia,jak długo mam smarować?pomocyyyy
napisał/a: piotrosiama 2012-11-03 21:12
No nie wiem czy to najlepszy pomysł przykrywać ranę opatrunkami własnie z tego powodu, że przykleja się i za każdym razem rozdrażniasz ją. Ranę powinno się jak najczęściej wietrzyć. Z ciekawości zapytam, bo masz zapewne recepturkę, jaki jest skład przepisanej maści ?
napisał/a: Peter 2012-11-05 12:35
piotrosiama napisal(a):No nie wiem czy to najlepszy pomysł przykrywać ranę opatrunkami własnie z tego powodu, że przykleja się i za każdym razem rozdrażniasz ją. Ranę powinno się jak najczęściej wietrzyć. Z ciekawości zapytam, bo masz zapewne recepturkę, jaki jest skład przepisanej maści ?

To zdecydowanie najgorszy pomysł. Poza tym, jeśli w skład tej maści wchodzi wazelina (a jeśli to maść robiona, to zapewne tak), to też jest to totalna porażka. Na rany po oparzeniu stosuje się wyłącznie żele.
napisał/a: izabelabel 2012-11-05 19:38
w skład maśc wchodzi: Anaesthesini,Neomycini,Linomag,Vaselini,Lanolini o ile dobrze wszystko odczytałam, czy możesz polecić mi jakiś żel,przez weekend używałam żelu Flamozil,farmaceutka mówiła że po tym robi się taki film na ranie który zabezpiecza rane a składniki żelu przyspiesza gijenie ale rana jest chyba za głęboka bo film zrobił sie tylko na obrzeżu rany, dziś farmaceutka poleciła mi plaster ze srebrem ale jeszcze bardziej polecała jakąś zasypke żeby wysuszyć rane,czy to dobry pomysł?? bo jeszcze sączy mi się troche z rany,nie wie co mam robić,może za bardzo kombinuje
napisał/a: Peter 2012-11-06 08:45
Sączyć się trochę będzie. To normalne. Ważne, by ten przesącz nie był podbarwiony ropą. Prawidłowy kolor to bursztynowy lub przeźroczysty. Każdy inny wymaga interwencji lekarskiej. Ten przepisany przez lekarza stosuj wyłącznie wokół oparzenia.
Wg. mnie najlepszym żelem jest Solcoseryl.