Poparzenia 2 i 3 stopnia

napisał/a: varon507 2012-02-28 13:03
Witam.
Siedem tygodni temu poparzyłem się niefortunnie na warsztatach w szkole na obu dłoniach, udach, części twarzy drugi stopień a także szyja i niewielka część brody trzeci stopień. Gojenie ran już dobiega końca na szyi został mi jeszcze mały punkt wielkości nakrętki od butelki który jeszcze się goi ale to już kwestia czasu aż zniknie. Blizna na brodzie i szyi stawia opór przy naciąganiu jej i nie mogę unieść głowy do góry tylko do granicy wyprostu. Chciał bym się dowiedzieć jak rozciągać taką skórę wiem że to wymaga czasu ale chciał bym uzyskać jakiejś porady jak samemu poradzić sobie z tym problemem. Druga sprawa to chciał bym się dowiedzieć ile mniej więcej powinienem się domagać odszkodowania od ubezpieczalni ponieważ nie mam zielonego pojęcia a nie chce żeby mnie olano z jakąś marną sumą a ja nie będę sobie z tego zdawał sprawy. Przypominam że są to oparzenia drugiego stopnia na udach od strony wewnętrznej obu dłoni, twarzy a także w znacznym stopniu szyi trzeciego stopnia.
napisał/a: piotrosiama 2012-02-28 14:28
Jeśli nie ma już otwartych ran to możesz zastosować krem/żel na blizny. A co do 2 części pytania to musisz zapoznać się z zapisami w swojej polisie ubezpieczeniowej.
napisał/a: varon507 2012-02-28 19:48
A czy moglibyście mi polecić jakąś skuteczną żel/maść z którą miał ktoś styczność, chodzi mi o nazwę ewentualnie będę pytać w aptece.
napisał/a: piotrosiama 2012-02-28 20:34
Ja stosowałam na bliznę na brzuchu - Contractubex.