Pomyliłam się - tabl anty!

napisał/a: teda92 2013-02-13 18:24
Witam, nie wiem jak do tego doszło ale dziś biorąc tabl anty (Ovulastan) pomyliłam się i...pomyślałam ze jest czwartek.
Sądząc ze zapomniałam o 1 tabl połknęłam dwie (za dziś- środę i jutro - czwartek). Co powinnam teraz zrobić? Jutro nie przyjąć żadnej tabl?
O seksie nie wspomnę - daruje go sobie nawet na tydzień.
napisał/a: wikam2 2013-02-13 19:42
Czyli, że nie ominęłaś ani jednego dnia, wręcz na odwrót zjadłaś o jedną tabletkę więcej?
napisał/a: teda92 2013-02-13 20:14
Tak.
napisał/a: wikam2 2013-02-15 20:16
Ja kontynuowałabym normalne przyjmowanie :)
napisał/a: teda92 2013-02-24 20:16
Witam,
zrobiłam inaczej niż w poradzie. Chcąc aby 21 tabl zostało przyjęte w ciągu 21 dni zwyczajnie w czwartek nie przyjęłam tabl.
Wszytko wydawało się OK. Do czasu...
Dzień w którym pomyliłam się i przyjęłam zbyt dużą ilość tabl był bodajże 10 dniem cyklu. Nowe opakowanie rozpoczęłam 03/02/13r, pomyliłam się 13/02.
Około 15-16/02 zaczął boleć mnie jajnik. Często tak miewam, a lekarz na zdj USG nie widzi przyczyny takiego stanu, więc zignorowałam ból. Około 20/02 lub nawet wcześniej zaczęły się brązowe plamienia. Wczoraj "krwi" (raczej krwi to nie przypomina) było naprawdę sporo.
Dopiero dzisiaj mam 22 dzień cyklu, tzn pierwszy dzień przerwy między opakowaniami. Przez większość dnia czułam dosłownie skurcze w podbrzuszu. Powiedzmy ze w okolicy macicy. Teraz też czuje dziwny ból w tych okolicach.
Czy powinnam zgłosić się do lekarza?
napisał/a: wikam2 2013-02-24 20:25
Nie wiem.........nie wiem, bo niby jak mógłby pomóc?
Jajnik może boleć bo pęcherzyki jednak rosną....poprzez tabletki po prostu nie pekają.
napisał/a: teda92 2013-02-24 20:35
W sumie racja.
Najwyżej "pochwale" się jaka jestem "mądra", gdy zaniosę wyniki mammografii.
napisał/a: teda92 2013-02-24 21:05
Jeżeli pęcherzyki rosną itd to przy najbliższym USG lekarz powinien wszystko zobaczyć?
napisał/a: wikam2 2013-02-25 13:13
Nie bo one wcale rosnąć nie muszą. Przynajmniej tak mi się wydaje. W ogóle to zawsze myślałam, że one NIGDY nie rosną. Dopiero z 2 lata temu dziewczyna napisała tutaj,że bierze anty była na usg i ma pęcherzyk. Poczytałam i wyedukowałam, że skoro tabs wpływa na LH a ono na rośnięcie pęcherzyków to o to chodzi. Tylko, że jak bardzo i szybko u kogo wpływa to nie wiem.
napisał/a: teda92 2013-02-25 13:34
Zadzwonie do mojego lekarza. Nawet jeśli nie będzie mógł rozmawiać, to jego asystentką jest połozna więc może chociaż ona poradzi mi czy przyjść na wizytę
napisał/a: Talalka 2014-04-05 22:22
Witam. Prosze o parade. Dzisiaj mialam polknac tabletke o 20, cos mi sie pomylilo tzn. dniach ze dzisiaj jest niedziela i myslalam ze nie polknelam wczoraj i szybko polknelam dwie. Potem sie skapnelam ze dzisiaj jest sobota i nie potrzebnie polknelam 2 tabletki. Teraz mi brakuje jednej tabletki na jutro bo jutro mialam wziac ostatnia tabletke i od poniedzialek zaczac przerwe. Dzisiaj kochalam sie z chlopakiem. Prosze o prade co mam teraz zrobic. Czy kupic jutro dodatkowe opakowanie i polknac ta ostatnia tabletke i zaczac jak zawsze przerwe od poniedzialku czy juz od jutra zaczac przerwe i poptostu teraz bede brac tabletki od niedzieli a nie od poniedzialku. Z gory dziekuje.
napisał/a: Talalka 2014-05-03 13:35
Witam. Biore tabletki Naraya. Wczoraj zapomnialam polknac tabletke, to byla 20 tabletka. Powinnam polknac ja o 20. Przyponalo mi soe dziuaj i polknelam ja ok 13. Dzisiaj polkne o 20 normalnie ostatnia tabletke. I czy od jutra mam zaczac kolejne opakowanie? Bez robienia przerwy? Czy nie wplunie to negatywnie na organizm..bo juz odczuwam ze nie dlugo moal byc okres