Pompa morfinowa

napisał/a: Jastin 2007-04-30 12:02
Witam wszystkich serdecznie.
Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto będzie mógł ze mną porozmawiać na ten temat.
Od siedmiu lat choruję na kręgosłup.Przeszłam już dziesięć operacji na odcinku lędżwiowym i jedną na szyjnym wraz z stabilizacją.Niestety po ostatniej operacji L-S nic się nie zmieniło pod względem bólu i dalsze nie mają sensu.Lekarz prowadzący - Neurochirurg zaproponował mi implantację pompy morfinowej o działaniu p/bólowym,zgodziłam się i tak trzy lata już mam taką pompę.Ona podaje morfinę bezpośrednio do płynu mózgowo-rdzeniowego.Działa identycznie jak pompa baklofenowa tylko różni się lekiem no i efektem.
Na temat pomp baklofenowych jest bardzo dużo informacji a ja ciągle szukam czegoś na temat mojej pompy i niestety bez skutku.Wiem,że jestem pierwszą osobą w Polsce,której zaiplantowano coś takiego ale już minęło trochę czasu i myślałam że leczenie paliatywne tak idzie do przodu,że może ktoś się znajdzie z podobnym problemem.Ale niestety jak do tej pory NIC!!!!!!!!!!!!!
Nawet byłam pacjentkom w Klinice Bólu w Krakowie ale tam też byłam JEDYNYM PRZYPADKIEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Od pewnego momentu zaczęły się u mnie pewne sensacje zdrowotne i nikt nie może mi powiedzieć czy to są związane z działaniem pompy czy też z innego powodu.Są one bardzo poważne i wymagają ciągłego leczenia i obserwacji.Bardzo chciałabym z KIMŚ porozmawiać na ten temat.Jestem pełna nadzieji i czekam na odpowiedż.
Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam
Jastin
napisał/a: blacha 2011-07-26 10:35
Witam Cie Jastin
pisze w imieniu szefowej
wiec ona ma tesciowa i chca chyba jej zalozyc pompe morfinowa. zajmuja sie tym w krk ?? dobrze dziala pomaga?? jesli dobrze zrozumialam Twoj post mialas taka pompe z 4 lata temu i jakie efekty?? jak wogole ta klinika w krk?? dobra?? prosze jak najwiecej info i szybka odp. prosze dziekuje
pozdr gos
napisał/a: skrytek 2013-01-31 09:28
Jestem po 6-ciu operacjach na odcinku lędzwiowym kręgosłupa(stenoza ).Obecnie leczę się wporadni bólu, i poradni neurochirurgicznej.Moim podstawowym lekiem jest morfina, która bardzo zniszczyła mój przewód pokarmowy i inne.Dostałem propozycje wszczepienia pompy morfinowej, ale nic na temat jak się to załatwia.Jest to bardzo drogie urządzenie34tys.i w moim przypadku nie jest refundowane.Jeśli ktoś ma taką wiedzę jak się to załatwia bardzo proszę o informację.
obolały skrytek