Pomóżcie!! Nie wiem, co mi jest...

napisał/a: jokoyo 2006-12-06 17:48
Od pewnego czasu nie czuje sie najlepiej.. Wypisze wszystkie objawy które mi dolegają: przede wszystkim ból głowy w okolicach potylicy + ból uszu,czuję jakbym gotowała się od środka (czyli takie uczucia gorąca, pulsującego ciepła od wewnątrz, ale nie mam goraczki- 36,3) częste drętwienie kończyn i żadko karku, boli mnie serce(pulsujący ból, w ciągu dnia i czasem jak wstaje rano albo kłade się w nocy spać czuję jakby mi kołatało mocno serce, i ogarnia mnie lekka duszność) boli mnie z przodu w na wysokości pępka (chyba to są nerki) po bokach i mam suchą skórę która strasznie swędzi ( wcześniej nigdy takiej nie miałam) To są dolegliwości jakie mi przeszkadzają, może jest wiele czynników, które na to wpływają ale bardzo prosze o rade co mi może być, z góry dziekuję. Joko 17 lat
napisał/a: Peter 2006-12-07 09:01
Bez badań nie da się postawić diagnozy.Wstępnie można zrobić ogólne badanie krwi (morfologia, glukoza, CRP) i moczu oraz w kierunku hormonów tarczycy, głównie TSH. Obecnie można przypuszczać, że objawy mogą wskazywać na zaburzenia funkcjnowania tarczycy lub alergię.
napisał/a: jokoyo 2006-12-07 18:01
A czy to, że pare miesięcy temu chorowałam na angine, a potem nie robiłam badań kontrolnych może mieć znaczenie?
napisał/a: Peter 2006-12-08 07:52
Jeśli była to typowa angina ropna i była niedoleczona, to tak. Anginę wywołuje Streptoccocus pyogenes i produkuje on antygen podobny do niektórych (że tak w uproszeniu określę "struktur" naszego organizmu i może to być mięsień sercowy, powierzchnia stawów, przypuszczalnie i tarczyca). Konieczne są ogólne badania krwi, moczu, CRP, hormonu tarczycy (jak wcześniej pisałem) i wymaz kontrolny z migdałków (sprawdzenie, czy nie ma nosicielstwa jakiegoś drobnoustroju). Nie lekceważ problemu!!!
napisał/a: jokoyo 2006-12-26 22:20
Ale jeśli mnie bolą nerki (chyba!!! to jest ból na wysokości pępka z przodu po obu stronach pępka) i nie mam powiększonego wola to, czy to może być tarczyca? Bo ja już nie wiem co ja mam robić?
napisał/a: Peter 2006-12-27 11:50
Brak wola wcale nie oznacza, że z tarczycą jest wszystko w porządku. Natomiast żeby wstępnie ocenić stan nerek, wystarczy ogólne badanie moczu.
napisał/a: jokoyo 2006-12-27 17:33
Czy jeśli bym nie zgłosiła się teraz na badania, tylko za jakiś czas (np. pare miesięcy) to czy to może mieć jakieś konsekwencje zdrowotne później? a czy to na coś poważnego wygląda?
napisał/a: Peter 2006-12-28 20:16
Jeśli Twoje problemy są spowodowane nadczynnościa lub niedoczynnością tarczycy, to jest to poważny problem. Odwlekanie badań nasili objawy i trudniejsze będzie leczenie.