Pomozcie:( Gruźlica?

napisał/a: przemus21 2006-11-30 23:14
Od paru miesiecy mialem suchy kaszel nie leczylem go az wkoncu poszedlem do rodzinnego lekarza zadne leki mi nie pomogly, wkoncu zaczolem odczuwac bóle w klatce piersiowej, wiec dala mi skierowanie do poradni chorob pluc i gruzlicy tam porobilem badania juz trwaja miesiac i nadal jestem w trakcie diagnozy!!!! Lekarz mnie zbadal powiedzial ze jest infekcja po obejrzeniu przeswietlenia i spierometri powiedzial ze moze byc gruzlica, zrobilem badanie plciowiny i próbe t. (Bk wyszło 2 razy ujemne) próba wyszla 15mm, dostalem leki KLABION 250mg i DEFLEGMIN 75mg, nie zadzialaly, lekarz po 10dniach powiedzial ze mu trudno stwierdzic co jest, zrobilem krew OB - 2 , dostalem PROXACIN 250mg i DEFLEGMIN 30mg, kaszle mniej bolow w klatce piersiowej juz niemam ale ciagle mam stany podgroaczkowe! 37-37,2 Jestem juz zalamny, bo chyba nigdy sie nie wylecze z tego(ale z czego:( ). Prosze pomozcie!!! Czy to moze byc gruzlica?
napisał/a: gosia82 2007-01-24 20:26
ja mam stwierdzona gruźlicę, 6 m-cy leczenia - a lekarz ogólny nie chciał dać skierowania na rtg, musialam to na nim wymusic- stwierdzil ze przesadzam, ale niestety nie przesadzalam :( chora polska sluzba zdrowia!!!!!!!!
mam tylko pytanie czy po skończonym leczeniu mogę starać się o dziecko??
napisał/a: weedoo 2007-04-14 19:55
a więc ja także mam gruźlicę obecnie i leczenie trwa

leki które przyjmuje to Pyrazinamid oraz Ryfampicyna

są to leki powszechnie stosowane w tej chorobie

szkoda że jest to tak długie leczenie i czasem nieskuteczne

[ Dodano: 2007-04-14, 20:03 ]
i artykuł, miejmy nadzieję że szybko zostanie wprowadzony nowy lek
http://www.dziennik.pl/Default.aspx?Tab ... leId=36239