Stłuczenie kciuka

napisał/a: jatamach 2009-10-18 18:09
2o sierpnia uległem upadkowi gdzie po zgłoszeniu na pogotowie stwierdzono stłuczenie kciuka prawej ręki i dano skierowanie do ortopedy po wizycie u ortopedy stwierdził stłuczenie z krwiakiem śródmięśniowym kłębu kciuka.oczywiście usztywnienie ręki na 2 tygodnie leki przeciw obrzękowe i przeciwbólowe.po 2 tygodniach ręka dalej opuchnięta obrzęk dalej leki i mimo to nocne wstawanie z bólu , drętwienie palców najbardziej kciuka. sam dla siebie zrobiłem USG i wyszło wysięk w jamie stawowej , cechy uszkodzenia więzadła pobocznego łokciowego i obrzęk mięśni kłębu . co mam dalej robić do lekarza prowadzącego mnie jakoś nie mam zaufania a ból utrzymuje się nadal i martwi mnie to drętwienie kciuka i mrowienie i to że nie mogę w pełni zacisnąć pięści. co dalej robić?
napisał/a: kordian1 2009-10-18 20:04
zmienić lekarza prowadzącego, krioterapia i laser powinny zlikwidować obrzęk i zadziałać przeciwbólowo ale na to powinien dać skierowanie lekarz rehabilitant
napisał/a: jatamach 2009-10-19 08:19
a co ze sciegnem uszkodzonym? neurolog badajac mnie powiedziala o zabiegu operacyjnym przyczepienia go.
napisał/a: kordian1 2009-10-19 11:25
o ewentualnym operacyjnym przyczepieniu ścięgna powinien zadecydować lekarz ortopeda a nie neurolog.