GRONKOWIEC W NOSIE

napisał/a: tataborata 2017-01-16 18:19
Witajcie. Postanowiłem zarejestrowc się na tym forum bo nie wiem co począć , gdzie się udać. Od około 10 lat męcze się ze strupem w nosie.. Badania potwierdziły obecnośc gronkowca złocistego w nosie wg. antybiogramu wrażliwy na kiilka odzajów antybiotyków. Dodatkowo gronkowiec objawiał się tym, że w okresie jesienno zimowym pojawiały mi się wszędzie na plecach bolące ropne krosty - wtedy jeszcze krost nie kojarzyłem z gronkowcem. Od lekarza dostałem Klindamycyne w tabletkach. Strupy w nosie zostały, jedynie skończyły się problemy skórne w postaci bolących krost na plecach. Po przeczytaniu wszystkich forów gdzie poruszana była tematya gronkowca iedziałem już , że kolejny antybiotyk nie zadziała. W między czasie próbowałem maści Bactroban, która nie spowodowała , że strup zniknął. Próbowałem linomagu, tribioticu ( z racji tego , że jest bez recepty stosuje go doraźnie, bo strupy sa mniejsze i jakoś da się funkcjonować). Znalazłem również w internecie bloga na którym dziewczyna opisywała swój sposób na gronkowca ( wdychanie dymu z brzozy), tego oczywiście też próbowałem, objawy były mniejsze ale nie zniknęły. Stosowałem olejek z drzewa herbacianego, łącznie z zakraplaniem sobie tego syfu do nozdrza. Nie mam już sił, bardzo chciałbym, żeby ten uciążliwy strup z nosa zniknął , ale już nie wiem co mam robić , do jakiego lekarza mam się zgłosić. Rozpaczliwie błagam o pomoc :( Dodam , że mieszkam pod Warszawą, może mógłby ktoś polecić laryngologa , który mi pomoże z moim problemem :((
napisał/a: radek07 2017-01-16 19:37
W której części nosa jest strup?
Czy któraś część nosa się zatyka?
napisał/a: tataborata 2017-01-16 19:55
Strup znajduje się na ściance w lewym nozdrzu po stronie przegrody nosowej, zaczyna się z pół centymetra od wejścia do nosa idzie do góry i sięga do przewężenia nosa i chyba tam się kończy. Nos przytyka się troche w przewężeniu jak ten strup narośnie, jak go wydłubie lub wysmarkam lub posmaruje maścią wtedy nie jest przytkany, zresztą ja tak długo już go mam , że pewnie nie czuje, że gadam toche "przez nos" .
napisał/a: radek07 2017-01-16 21:02
U ilu laryngologów byłeś?

Robiłeś kiedykolwiek tomografie komputerową?
napisał/a: tataborata 2017-01-16 21:06
Byłem u 3 laryngologów, jeden mi przepisał linomag, drugi antybiotyk a trzeci sinupret i kazał się moczyć w wodzie z kora dębu.. Nie , nie robiłem nigdy tomografii komputerowej. Powinienem? Masz jakieś podejrzenia?
napisał/a: radek07 2017-01-16 21:41
Czy podczas oddychania czujesz pieczenie w miejscu strupa?
napisał/a: tataborata 2017-01-16 21:44
Nie raczej nie, jedyna rzecz , która mi tak naprawdę przeszkadza, to , że jak strup narośnie troche bardziej to mam utudnione oddychanie w tej jednej dziurce.
napisał/a: radek07 2017-01-16 21:47
Lekarze zaglądali do twojej jamy nosowej?
napisał/a: tataborata 2017-01-16 21:52
radek07 napisal(a):Lekarze zaglądali do twojej jamy nosowej?



Nie , żaden z nich się nie pofatygował... Dlatego może ktoś mógłby mi polecić laryngologa , który zająłby się mną kompleksowo , najlepiej z Warszawy lub okolic, ewentualnie w Lublinie?
To co jeszcze mógłbym dodać, że dodatkowe objawy to strupy na skórze głowy, dość głębokie, których występowanie nasila się szczególnie w okresie jesienno zimowym. Tak jak kiedyś miałem bolące ropiejące krosty na plecach od czasu kiedy wziąłem atybiotyk , skończyły się krosty na plecach za to zaczęły pojawiać się te strupy na głowie.
napisał/a: radek07 2017-01-16 21:57
Wybierz się do dermatologa, może to jakaś choroba skóry, osobiście nie sądzę aby to było spowodowane gronkowcem.

Najlepiej gdybyś wykonał tomografię komputerową zatok i jamy nosowej, może problem tkwi w jakiejś wadzie anatomicznej i złej wentylacji jamy nosowej.
napisał/a: tataborata 2017-01-16 22:03
Dzięki za pomoc. Pozdrawiam
napisał/a: tataborata 2017-01-22 09:58
radek07 napisal(a):Wybierz się do dermatologa, może to jakaś choroba skóry, osobiście nie sądzę aby to było spowodowane gronkowcem.

Najlepiej gdybyś wykonał tomografię komputerową zatok i jamy nosowej, może problem tkwi w jakiejś wadzie anatomicznej i złej wentylacji jamy nosowej.



Nasunął mi się jeszcze jeden pomysł, ale nie wiem czy to możliwe, że z moim ciągle wracającym strupem w nosie moe mieć związek ząb leczony kanałowo nie do końca wyleczony? Coś się dzieje z jednym z zębów , który kiedyś był leczony kanałowo, mianowicie na podniebieniu pojawia się krostka , która pęka po pewnym czasie. Ma to związek z tym kanałem zebowym, a ja się zastanawiam czy te dwie rzeczy moga być od siebie zależne w jakikolwiek sposób? ten kanał zębowy a strup w nosie??