Pominięta tabletka antykoncepcyjna

napisał/a: jagienkaaga 2012-09-07 13:10
Witam,
mam pytanie: pominęłam 15 tabletkę Narayi z blistra, tzn. wzięłam ją po 16h po planowanym czasie. Jest to pierwsza tabletka trzeciego tygodnia. Czy mam postąpić według zaleceń dotyczących trzeciego tygodnia, czyli nie robić przerwy przed kolejnym blistrem? Czy jako że do końca zostało mi jeszcze 6 tabletek, co razem z tą spóźnioną daje 7 tabletek brania bez przerwy, nie muszę od razu rozpoczynać nowego opakowania?
Z góry dziękuję za odpowiedź
napisał/a: wikam2 2012-09-07 19:52
Ale ulotka mówi o dwóch opcjach czy o jednej tej pierwszej?
napisał/a: anava1 2012-09-15 11:14
Dziewczyny! Nie wiem za bardzo co robić... zabraknie mi pięć tabletek do zakończenia blistra. Skradziono mi portfel w którym miałam właśnie tabletki i nie mam zapasowego opakowania, ani tez nie mam skad zdobyc te piec ostatnich tabletek, do swojej pani doktor się nie dostanę, jest też weekend... Co w takim razie? Wczoraj wzięłam ost. tabletkę i przypuszczalnie dostanę okres. Co potem? Czy po okresie zacząć nowy blister po skróceniu poprzedniego? Tabletki to yasminelle. Proszę o pomoc.
napisał/a: wikam2 2012-09-15 11:27
A kiedy zdobedziesz nowe tabletki?
napisał/a: anava1 2012-09-15 11:40
Myślę, że w tym nadchodzącym tygodniu. We wtorek bądź w środę.
napisał/a: anava1 2012-09-15 11:46
Musiałabym przyjąć trzy zaległe tabletki we wtorek, a to raczej nie jest dobre rozwiązanie. Straszny pech z tym portfelem. Ostatni stosunek był dobre półtorej tygodnia temu. Najgorsze to będzie chyba to, że wszystko mi się rozreguluje....
napisał/a: anava1 2012-09-17 15:35
Czy ktoś mi doradzi? Powie co zrobić? Jak to rozwiązać ?
napisał/a: wanti44 2012-09-20 17:14
Witam,
mam problem zapomniałam wziąć jednej tabletki (Asubtella) w środę, niestety połączyło się to ze stosunkiem przerywanym w tym samym tygodniu (we wtorek i środę) proszę o odpowiedź czy mogę być w ciąży pomimo stosunku przerywanego i jak duże jest ryzyko oraz co w tej sytuacji mam zrobić? Tzn. czy brać dalej tabletki do zakończenia blistra, czy zrobić 7-dniową przerwę razem z tabletka 72 po.
napisał/a: wikam2 2012-09-21 11:35
Z tabletkami postępuj tak jak jest na ulotce.
A o przerywanym masz tutaj :
http://commed.pl/post458822.html?hilit=preejakulat#p45882
napisał/a: anava1 2012-09-21 15:33
Wikam! Przepraszam za moją nachalność, ale moja sytuacja ciągle nie jest jeszcze rozwiązana...Ciągle nie mam nowych tabletek. Ostatnią przyjęłam tydzień temu w piątek,a później skradziono mi portfel z pięcioma tabletkami, które miałam jeszcze wziąć do końca blistra, ale ich nie wzięłam. W poniedziałek dostałam @ z odstawienia więc wszystko Ok. @ mam nadal. W internecie naczytałam się już bardzo rożnych rzeczy... Jedno źródło mówi, że powinnam zacząć brać nowe opakowanie po skończeniu się przerwy między blistrami mimo iż poprzedni blister był skrócony, inne źródło mówi, że powinnam poczekać do kolejnej miesiączki już tej normalnej i wtedy zacząć tabletki brać od nowa, a ja sama nie wiem... Do kolejnej normalnej miesiączki może jeszcze sporo czasu upłynąć bo to różnie po odstawieniu, a i robić sobie miesięczną przerwę też bez sensu. Proszę Cię o jakąś radę. W ten wtorek jestem już umówiona na wizytę.
napisał/a: wikam2 2012-09-23 17:57
To ja Ciebie przepraszam za brak odpowiedzi :)
Co teraz? Opcje są/były dwie. Albo czekasz do kolejnego normalnego okresu albo zaczynasz blister od nowa po 7 dniowej przerwie.
Siedem dni od ostatniej tabletki minęło więc teraz musisz czekać na normalny okres i zacząc tabletkowanie 1dc.
Tabletki możesz przyjąc już po wizycie u gina ale to będzie wiązało się z koniecznością używanie dodatkowego zabezpieczenia przez okres 1-2 tygodni.
Ginka wszystko Ci we wtorek powie :)
napisał/a: anava1 2012-09-25 21:53
Dziekuje Ci wikam za konkretną odpowiedź! Jest tak jak mówiłaś. Mam tabletki, ale będę czekać do normalnego cyklu bo bez sensu brać teraz tabletki i przez 1-2 tyg. jeszcze się dodatkowo zabezpieczać. Damy radę do normalnego cyklu wytrzymać. Oby tylko nie trwało to zbyt długo :P Kiedy robiłam przerwę w braniu tabletek nie było problemów z długością cyklu. Oby było tak i tym razem ;) Dzięki i pozdrawiam ciepło.