Pominięcie tabletki w 1. tygodniu - krwawienie

napisał/a: rafael321 2015-01-18 11:46
Witam serdecznie.
w pierwszym tygodniu brania tabletek Artilla (biore 21 tabletek z 7-dniowa przerwa) zapomniałam jej zażyć i następnego dnia wzięłam dwie. Od tego czasu krwawię (nie obficie) już przez 4 dni. Dodatkowo bolą mnie piersi. Tabletki zażywam regularnie.

Tekst z ulotki:
"Postępowanie w przypadku pominięcia tabletki. W przypadku pominięcia tabletki, jeżeli od pominięcia tabletki upłynęło mniej niż 12 h, skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana; pominiętą tabletkę należy jak najszybciej przyjąć, a kolejną - o zwykłej porze. Jeśli od pominięcia tabletki upłynęło więcej niż 12 h skuteczność działania może być zmniejszona, należy wówczas postępować w niżej opisany sposób. W przypadku pominięcia tabletki w 1. tyg. należy przyjąć ją jak najszybciej, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek, następne tabletki przyjmować o zwykłej porze. Przez następne 7 dni należy stosować dodatkowo mechaniczną metodę antykoncepcyjną. Jeśli w ciągu 7 dni poprzedzających pominięcie tabletki utrzymywano stosunki płciowe istnieje możliwość zajścia w ciążę. Im więcej tabletek zostało pominiętych i im bliżej 7-dniowej przerwy w stosowaniu preparatu, tym większe jest ryzyko zajścia w ciążę."

Zastosowałam się do tej metody, ale mam to krwawienie. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Jest jakaś możliwość, żebym nie krwawiła? Czy można się dowiedzieć, po ilu dniach takie krwawienie może ustąpić?

Proszę Was o poradę co zrobić w tej sytuacji
Z poważaniem
napisał/a: wikam2 2015-01-19 11:49
Krwawienie z odstawienia skończyło się a to które masz teraz pojawiło się jako kolejne tak?
napisał/a: rafael321 2015-01-19 20:19
Hej. Zapomniałam dodać, iż zmieniłam lek z Sylvie na Artilla właśnie w tym miesiącu. Czytałam coś o plamieniu na brązowo, bo ta wydzielina jest bordowa. Czy masz może pojęcie o tym, jakie są konsekwencje takiego krwawienia i ile to moze trwac?
I jeszcze pytanko mam.Czy mogłabym po tym miesiącu wrócić znowu regularnie do Sylvie czy muszę sie skonsultować z ginekologiem(nie ma mnie w miescie, gdzie on jest dlatego chciałbym zasięgnąć opinii)
Pozdrawiam :)