pominięcie tabletki Lesiplus i brak okresu

napisał/a: Lavenda94 2015-09-21 10:43
Witam, 

Od dłuższego czasu biorę tabletki antykoncepcyjne Lesiplus. Ostatnio zapomniałam wziąć przedostatniej tabletki różowej z blistra tj. 4 rząd, uczono mnie że skoro minęło 12 godzin i nadal nie wzielam tabletki to już jej nie biorę więc tak też zrobilam (Choć później czytając ulotkę z tymi tabletkami jest inaczej). Wzielam więc ostatnia różowa tabletkę oraz 4 tabletki placebo i w czasie ich brania nie dostałam okresu, ale zaczęłam brac nowe opakowanie, więc moje pytanie brzmi dlaczego okres nadal się nie pojawił ? Ciąża jest wykluczona, nawet potwierdził to test, więc nie wiem co mam robić , czy przyjmować już do końca te nowe opakowanie czy iść do ginekologa. Proszę o odpowiedź .
napisał/a: wikam2 2015-09-21 12:56
Czasem krwawienie może się nie pojawić. Przyjmuj tabletki a gdy znowu tak się zdarzy zrób test i idz do gina - zmieni tabletki :)
napisał/a: Lavenda94 2015-09-21 13:11
Brak okresu może być spowodowane przez to że nie przyjelam tej jednej tabletki? Mam nadzieje że nie popelnilam błędu kontynuowaniem starego opakowania i rozpoczeciem następnego.. Trochę mi to nie daje spokoju...
napisał/a: Lavenda94 2015-09-22 11:32
Czy może mnie ktoś jeszcze uspokoić ? Bylabym bardzo wdzięczna ;)
napisał/a: wikam2 2015-09-23 19:17
Wg. mnie w ogóle nie przyłożyłaś się do tego aby nie mieć krwawienia :)
napisał/a: Lavenda94 2015-09-23 20:43
Myslalam że dostane go normalnie, a biorę tabletki już 2 lata i nigdy mi się nie zdarzyło coś takiego ...
napisał/a: wikam2 2015-09-23 21:19
Czasem jest tak, że po dłuższym zażywaniu organizm "zapomina" krwawić. Oczywiście jak widac w cudzysłowie bo to b. skomplikowane ;)) Rozwiązaniem jest albo czasowe odstawienie tabletek albo ich zmiana. I nie jest to nic nadzwyczajnego! :)
Oczywiście kobieta winna wiedzieć, ze jest zdrowa czy też niecięzarna :)