Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej

napisał/a: Katia 7891 2014-03-14 11:25
Witam,od 5 miesięcy stosuję tabletki Vibin mini, w ostatnim czasie pominęłam wzięcie jednej tabletki a dokładnie z blistra zapomniałam o szóstej tabletce czyli w pierwszym tygodniu. Zażyłam ją dopiero na następny dzień razem z następną tabletką o stałej godz przyjmowania czyli o 11. Współżycie odbyłam na trzeci dzień od nie wziętej tabletki bez dodatkowych zabezpieczeń. Zastanawiam się nad ryzykiem zajścia w ciążę i nad ewentualnym zastosowaniem tabletki 72 godziny. Zwracam się z prośbą udzielenia mi informacji na tym forum gdyż zauważyłam że udzielane odpowiedzi są poparte naukową wiedzą.
napisał/a: wikam2 2014-03-14 19:04
Nie brałabym escapelle....choć jeśli ma Cię to uspokoić ;)
5 dni tabletkowania to okres kiedy dośc skutecznie zagęszczasz śluz i nie dopuszczasz do ew. owulacji.
Ponieważ jednak na tym etapie pęcherzyki mogą rosnąć to nie do końca wiemy czy ich stosowanie zakłóci odpowiedni do pęknięcia pęcherzyka wyrzut LH. Nie powinno się tak stać na ponad 90%. Czyli nie powinno być sytuacji w której możliwa byłaby ciąza.
Dla mnie kilka procent szans na ciążę to nic....dla Ciebie - mega ważne. Toteż - rób co nakazuje ulotka i jeśli masz jakiekolwiek obiekcje skonsultuj się z lekarzem.
napisał/a: zagubiona1995 2014-03-15 14:40
Witam,
w 3 tygodniu, 3 dnia zwymiotowałam tabletkę vibin mini pół godziny po przyjęciu więc przeszłam do białych tabletek, zadzwoniłam jeszcze do mojej pani ginekolog żeby się upewnić czy wszystko robię dobrze. Dowiedziałam się, że mam przyjąć 6 białych tabletek i na dzień 7 mam przejść do nowego opakowania, ale zapomniałam zapytać o ochronę. I teraz moje pytanie, czy jestem zabezpieczona mimo wszystko? Niby tam jest napisane, że jestem zabezpieczona, ale wolę jeszcze się upewnić.
napisał/a: wikam2 2014-03-20 20:33
Wydaje mi się, że tak :)
napisał/a: martusiamala3x3 2014-03-23 10:38
Witam. Biorę od 4 miesiacy tabletki vibin mini. Okres byl regularny i nigdy nie mialam zadnego problemu w czasie ich stosowania. Przy 4 opakowaniu zdarzylo mi sie zapomniec o 1 tabletce (pierwszej) z 3 blistra. Po dokladnym, kilkukrotnym przeanalizowaniu ulotki zazylam po 12h ja, dokonczylam branie rozowych tabletek, wyrzucilam biale (plecebo) i zaczelam stosowalam kolejna paczke vibin mini. Z tym, ze ostatnia rozowa tabletke z blistra 3 wzielam 8/9 godzin niz o stalej godzinie. Bardzo sie martwie. Zawsze bralam ze o stalych godzinach, a teraz taka wpadka. 3 dni temu powinnam dostac okres. od 5 dni czuje prawie wszystkiego jego objawy oprocz krwanienia. Co to moze oznaczac ? Blagam, pomozcie !