Pomięcie tabletki

napisał/a: buziaczekk206 2014-03-26 21:44
Witam,
pominęłąm jedną tabletke (vibin) w 3 tygodniu (była to pierwsza tabletka z tygodnia 3). Zgodnie z ulotką powinnam wziąc ją jak najszybciej nawet jak bede musiała wziąc dwie na raz i wyrzucić białe tabletki po czym zacząć nowe opakowanie. problem w tym że nie powinnam mieć okresu w tym miesiący ewentualnie jakieś krwawienia. A dostałam okres 4 dni przed terminem. Czy jeśli wyrzuce te białe tabletki rozpoczne nowe opakowanie zgodnie z ulotka bedzie zachowana ochrona?
Bardzo prosze o odpowiedz. Pozdrawiam
napisał/a: Gracee 2014-03-26 22:36
Zawsze po pominięciu tabletki zaleca się stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez 7 dni od jej pominięcia.
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-06 22:20
Dzień dobry,

Zażywam tabletki Yaz. W sobotę zauważyłam że pominęłam różową tabletkę z blistra( miałam ją wziąć w piątek) w związku z czym przeszłam od razu do 4 białych tabletek, pomijając dwie ostatnie różowe tabletki czyli przeskoczyłam w tabletkach z dnia 23 do dnia 25 dodam że zaczął też mi się już okres ). Rozumiem że po dokończeniu białych tabletek przechodzę od razu do nowego blistra? czyli tak jak zawsze zaczynałam nowy blister w czwartki tak teraz zacznę w środe? I Po tych 7 dniach brania tabletek różowych ochrona powinna wrócić do normy zgadza się?
Pozdrawiam