pomiar temperatury

napisał/a: buzia2 2007-02-18 16:05
Mam pytanko! muszę mierzyć sobie temperaturę,aby sprawdzić swoje cykle miesiączkowe,tylko nie wiem w którym miejscu.Moja mama mierzyła kiedyś w pochwie,moja siostra pod pachą,a mi lekarz kazał pod językiem przez 5 min. Czy to jest jakas róznica ???i czy sa specjalne termometry do mierzenia temp.pod jezykiem??
napisał/a: magnolia4 2007-02-22 10:29
Witaj. Chodzi o to, aby temperatura była mierzona w błonach śluzowych: może to być pochwa, usta lub odbyt. Możesz to robic termometrem rtęciowym lub elektronicznym, w przypadku tego drugiego czas pomiaru jest krótszy (1 minuta).

Pozdrawiam
Aqaba
napisał/a: Aqaba 2007-03-02 14:38
buzia napisal(a):Mam pytanko! muszę mierzyć sobie temperaturę,aby sprawdzić swoje cykle miesiączkowe,tylko nie wiem w którym miejscu.Moja mama mierzyła kiedyś w pochwie,moja siostra pod pachą,a mi lekarz kazał pod językiem przez 5 min. Czy to jest jakas róznica ???i czy sa specjalne termometry do mierzenia temp.pod jezykiem??


bezpieczniejszy choc wydaje mi sie mniej dokladny jest termometr eletroniczny mimo wszystko do pomiaru cyklu z ostroznoscia ale jednak polecam term rteciowy tu kazda kreseczka sie liczy