Polyvaccinum mite - krople do nosa

napisał/a: clodi 2007-05-12 23:27
Witam!
Mam pytanie odnośnie Polivaccinum Mite krople do nosa.Otóż skończyłam 6 tygodniową kurację(właściwie moja córeczka:),niestety niemogę znaleźć ulotki i nie wiem po jakim upływie czasu należy kontynuować.Czy ktoś się orientuje jaka długa ma być przerwa?
Dziękuję i pozdrawiam:)
Klaudia
napisał/a: agnieszka.z32 2007-05-17 20:39
mama pytanko stosuje u corki 5 letniej tej wlasnie szczepionki zaczynajac stosowac byla calkiem zdrowa teraz jednak po 4 dniach pojawil sie niezyt nosa wiem ze to mozliwe ale jak dlugo moze to trwac? czy przez caly okres podawania szczepionki?

[ Dodano: 2007-05-17, 20:42 ]
clodi wydaje mi sie ze nastepna 6-cio tyg kuracje musisz zaczac w okresie jesiennym ale nie mam co do tego pewnosci zapytaj wiec lekarza
napisał/a: Peter 2007-05-18 09:33
Agnieszka, to normalne zjawisko. Może występować przez cały okres podawania szczepionki, ale zwykle ustępuje wcześniej (po 7-10 dniach stosowania).
napisał/a: clodi 2007-05-18 21:07
Agnieszka.z23 dziękuję za odpowiedź:)Moja córeczka po 2tyg stosowaniaa kropli też dostala kataru,mimo tego nie przerywa się podawania,ale nie zwiększa się też dawki.Moją Julkę starsznie męczyły katary ropne,które trwały ponad 2tyg i po 3 tyg.przerwy znów się pojawiały.W wymazie wyszedł paciorkowiec zapalenia płuc:(Na razie mamy spokój,ale zastanawiam się czy polivaccina wystarczy,czy trzeba by też zaszczepić ją Prevenarem(mała ma 20 miesięcy)
życzę dużo zdrówka:)
napisał/a: agnieszka.z32 2007-05-18 22:33
dziekuje kochani za odpowiedz meczy mnie jeszcze jedna sprawa .czy po pierwszym tygodniu zwiekszyc dawke podawania kropli czy zostac przy tej ktora podaje ?

[ Dodano: 2007-05-18, 22:44 ]
Peter mam do ciebie prośbe jak mozesz mi podać wskazowki na przeleczenie 3 -go migdalka dla 5 letniego dziecka to bede wdzieczna pozdrawiam agnieszka
napisał/a: clodi 2007-05-19 07:46
Na ulotce była informacja,że w razie infekcji nie zwiększać dawki.
napisał/a: agnieszka.z32 2007-05-19 08:47
czytalam ulotke uwaznie ale chcialam potwierdzenia za ktore dziekuje zycze milego dnia clodi pa
napisał/a: Peter 2007-05-20 08:19
Agnieszka - proszę bardzo. Zakupić w aptece lymphozil H i stosować 3 razy dziennie (początkowo po 2 tabletki w ciągu tygodnia), potem po 1 tabletce 3 razy dziennie. I tak przez 6 tyg. Ponadto sprawdziłbym wymazem z gardła, w czym problem.
napisał/a: agnieszka.z32 2007-05-20 22:02
dziekuje peter wymaz + iden.gatunku z gardla drobnoustrojów chorobotwórczych nie wychodowano natomiast wymaz+iden. gatunku nosa wychodowano drobnoustroje czy one moga miec powiazanie z migdalami?
napisał/a: Peter 2007-05-21 07:27
Tak, zasada jest taka, że migdałki powiększają się (jako pierwsza linia obrony), jeśli jest stan zapalny na obszarze górnych dróg oddechowych ( w tym przypadku nosa lub nosogardzieli). Proszę podać jakie wyhodowano, bo to bardzo istotne.
napisał/a: agnieszka.z32 2007-05-21 21:35
peter w wymazie z nosa wychodowano 3 drobnoustroje streptococcus pneumoniae+++, moraxella catarrhalis+++, h.parainfluenzae++ z tego nic nie rozumiem mam tylko nadzieje ze to nic powaznego bo lekarz prowadzacy mnie zapewnial ze to bakterie typowe dla srodowiska przedszkolnego. jak móglbys mi jeszcze powiedziec co oznacza rozpoznanie rhinosinusitis purulenta bylabym bardzo wdzieczna z góry dziekuje
napisał/a: Peter 2007-05-22 07:31
Te bakterie, to NIE nic poważnego! To, że one są typowe dla środowiska przedszkolnego, nie oznacza, ze dziecko ma chorować! To powiększenie węzłów chłonnych to od tych bakterii. Spróbować przekonać lekarza do szczepionki donosowej IRS 19. Pomoże dziecku uporać się z tymi bakteriami. Lymphozil konieczny. Rhinusitis to zapalenie jamy nosowej. Podejrzewam, że bardziej o charakterze przewlekłym.