Polyvaccinum mite - krople do nosa

napisał/a: Marysia43 2013-05-02 22:03
Dziękuję bardzo za odpowiedź:).....te antybiotyki było doustnie, widocznie syn faktycznie nie toleruje całkowicie ej szczepionki. Dokładnie to póki co piecze go w jednej dziurce(w tej co w grudniu miał ranę).Dzwonilam dzisiaj do poradni laryngologicznej,żeby ewentualnie zapytać lekarza co dalej,ale niestety do poniedziałku laryngolog do którego chodzimy jest nieuchwytny, a wizytę mamy dopiero 23 maja.Spróbuję w poniedzialek się z nim skontaktowac i zapytam o ten Luivac,bo pewnie jest na receptę.
Pozdrawiam:)
napisał/a: pati1004 2013-05-21 01:52
Witam,
proszę PETERA o pomoc!!! U mojej córci w styczniu wykryto w gardle staphylococcus aureus koagulazo-dodatni a w nosku streptococcus pneumoniae i staphylococcus ssp. koagulazo-ujemny. Mała bardzo się męczy. Wciąż ma nieustający katar z noska, niekiedy przezroczysty a niekiedy ropny żółty, ale wciąż jest. Byłyśmy u kilku lekarzy i nie uzyskałyśmy pomocy. Jeden tylko pan laryngolog zapisał nam azitromycinę, która pomogła na parę dni po czym wszystko wróciło... Pan doktor proponuje kolejny antybiotyk... Przeczytałam tu dużo postów od Pana o pollyvacinum i lymphozilu h, że mogą być pomocne. I w związku z tym mam pytanie do PETERA. Czy mogę je zastosować u swojej córci? Jeśli tak to w jakiej dawce i jak długo stosować lymphozil h? I czy najpierw zastosować kurację lymphozilem a potem pollyvacinum czy równocześnie? Córcia ma 3,5 roku, waży 12 kg. Bardzo Proszę o jak najszybszą odpowiedź
napisał/a: adagma 2014-01-02 07:56
Witam,
bardzo proszę o radę. Od 4 tygodni podaję 1,5 rocznej córce Polyvaccinum mite. Niestety w wyniku naszego błędu, został zaburzony schemat podawania i córka dostawała przez 3 tygodnie 2 krople wieczorem, zamiast przez 2 tygodnie. Czy powinnam podawać córce szczepionkę tydzień dłużej, czy pozostać przy 6 tygodnia w tym jeden z mniejszą dawką niż zalecana?
napisał/a: Peter 2014-01-02 11:30
Pozostać przy 6 tyg. Zwykle ja sugeruję II serię po min. 6-8 tyg. przerwie.
napisał/a: adagma 2014-01-02 11:36
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. A czy II seria po 6-8 tyg. to ze względu na pomyłkę w dawkowaniu, czy najlepsze efekty są przy takim stosowaniu? Pediatra sugerował nam podanie II serii dopiero po około pół roku, stąd moje pytanie.
napisał/a: Peter 2014-01-02 15:06
Moim zdaniem lepsze są efekty po stosowaniu II serii po 2 msc, a nie po pół roku (chodzi o postać donosową). Pół roku jest obligatoryjne przy stosowaniu postaci iniekcyjnej tej szczepionki.
napisał/a: adagma 2014-01-02 20:14
Rozumiem i bardzo dziękuję za informację. Zasugeruję pediatrze takie rozwiązanie.
Życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku :)
napisał/a: aszcze 2014-05-06 21:16
Witam i BARDZO PROSZĘ O POMOC I SZYBKĄ ODPOWIEDŹ,
mam 13 miesięczną córeczkę, której pediatra przepisała kropelki do nosa polyvaccinum mite. Dawkowanie na ulotce przy pierwszej aplikacji to jedna kropelka do jednej dziurki, ale... ja za mocno nacisnęłam zakraplacz i chyba poleciało jej do noska dużo więcej (może nawet 4-5 kropel do jednej dziurki jednorazowo)... Co mam teraz zrobić? Czy to jej może jakoś zaszkodzić? Czy coś może jej się teraz stać? Proszę o pomoc.
Pozdrawiam, Agnieszka
napisał/a: Martad 2018-04-02 22:39
A ja mam taki problem.syn (6) bierze ta szczepionkę i źle zakropie mu nos czy będzie ona dzialac???czy powinnam zaprzestać. Pierwszy tydzień po 1na noc poNiej kolejny tydzień powinna być rano i wieczorem po jednej na dzień 4krople...a ja spojrzałam tylko na ilość kropli na dzień i wkropilismy przez 3dni po 2 krople na noc. ..i co teraz
napisał/a: Martad 2018-04-02 22:42
Witam a ja zaburzylam kropienia nosa tą szczepionka i co teraz ???czy ona będzie działać ???pierwszy tydzień kropilam tak jak powinno być po 1kropli na noc do p i l dziurki .drugi tydzień powinien być rano i wieczorem po 1 kropli a ja nie doczytalam ulotki spojrzałam na tabelkę że 4krople na dzień i zakropilam mu przez dwa dni po 2kropelki na noc...😔