Polprazol 20mg - Jak długo można stosować?

napisał/a: shiz90 2009-09-15 18:43
Witam. Mam refluks żołądkowy od 10 lat. Początkowo zażywałem ranigast. Był mało skuteczny. Od 4 lat stosuje polprazol. Pomaga mi to. Jak długo można go stosować i jakie mogą być skutki uboczne. Dziękuje za informacje
napisał/a: dimedicus 2009-09-15 20:02
Polprazol jest zaliczany do inhibitorów pompy protonowej a te wg badań można stosować wiele lat
napisał/a: gregtech 2009-09-28 19:04
Istnieją przesłanki, które mogłyby sugerować możliwość rozwoju gruczolakoraka żołądka w wyniku długotrwałej terapii inhibitorami pompy protonowej. Wywodzą się one z 2 obserwacji: po pierwsze, u chorych z anemią złośliwą i towarzyszącą wyraźną hipergastrynemią częściej niż u przedstawicieli ogólnej populacji rozwija się gruczolakorak żołądka, a po drugie, przy obniżonej jatrogennie kwasocie soku żołądkowego istnieje możliwość wzmożonego namnażania bakterii w górnym odcinku przewodu pokarmowego, co może powodować zwiększone powstawanie N-nitrozoarnin o znanym działaniu kancerogennym. Badania przeprowadzone w Danii w grupie 114 pacjentów zachlorhydrią wykazały od 4 do 6 razy częstsze występowanie raka niż można by oczekiwać w oparciu o dane z Danish Cancer Registry.
napisał/a: dimedicus 2009-09-28 20:17
gregtech
Twój dopisek jest zupełnie nie w temacie,jeśli się coś pisze to trzeba wiedzieć co,poruszasz zupełnie odmienny temat.Gdybyś przeczytał to co piszesz sam byś to zauważył.
napisał/a: gregtech 2009-10-25 21:58
dimedicus napisal(a):gregtech
Twój dopisek jest zupełnie nie w temacie,jeśli się coś pisze to trzeba wiedzieć co,poruszasz zupełnie odmienny temat.Gdybyś przeczytał to co piszesz sam byś to zauważył.

Było zadane pytanie czy bezpieczne jest stosowanie inhibitora pompy protonowej przez dłuższy okres czasu, napisalem co na ten temat twierdzą naukowcy. GDZIE TUTAJ JEST NIE NA TEMAT DOPISEK ?????? Bo czegoś nie rozumiem. Z mojego dopisku wynika wyraźnie że nie należy zbyt długo stosowac inhibitorów pompy protonowej gdyż na dłuższa mete może być to niebezpieczne. Raczej drogi DIMEDICUS sam nie zrozumiałeś mojego dopisku. Pozdrawiam
napisał/a: dimedicus 2009-10-25 22:19
Polscy lekarze twierdzą coś zupełnie przeciwnego(co potwierdza praktyka wieloletnia w stosowaniu tego leku) a zdanie i opinie innych krajów nie są dla mnie argumentem ( co również potwierdzają prośby o porady na naszym forum z krajów innych,również z Danii)a Danish Cancer Registry rejestruje tylko dane z lat 43-96 i dotyczy osób chorujących na raka więc jak to się ma do leczenia Polprazolem?a tak na marginesie achlorhydria to jest brak kwasu solnego w soku żołądkowym a polprazol stosuje na nadmiar kwasu.
Inna spraw,że Danish Cancer Registry jest urzędem statystycznym a nie naukowym a co to znaczy obniżonej jatrogennie kwasocie to nic innego jak nieprawidłowe leczenie przez lekarzy.Więc twoja wypowiedź jeszcze raz informuje,ze nie jest w temacie.Z jednej strony opierasz się na nie merytorycznych danych a z drugiej strony prosisz o porady na naszym forum,może w Danii będzie dla ciebie miejsce lepsze do leczenia i zasięgnięcia porady.Temat jest zakończony.