POLPASIEC Czy moglam sie zarazic ospa wietrzna?

napisał/a: MajkaA 2006-08-21 07:15
Bylam w domu szwagierki wczoraj na urodzinach. Po ok. 2 godzinach dowiedzialam sie ze ma polpasiec na etapie krostek z woda.
Ja i TZ nigdy nie chorowalalismy na ospe wietrzna. Ani tez nie mielismy szczepionek. Czy moglam sie zarazic?
Za 2 tyg. mam miec operacje a okres wylegania sie choroby jest 2-3 tyg. w/g info na internecie. Bede musiala lezec przez tydzien w lozku na srodkach przeciwbolowych zanim wszystko sie zagoi. Nie wiem co mam robic. Czy powinnam przelozyc termin operecji na pozniej?
napisał/a: plb1985 2006-09-02 05:04
ale co ma półpasiec do ospy?
napisał/a: mardock 2008-07-09 02:27
Polpasiec i ospe wywoluje ten sam wirus.Podobnym wirusem do tego,blisko spokrewnionym jest wirus opryszczki.
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-07-09 08:09
Na przyszłość proszę patrzyć na daty postów.
napisał/a: Natasza21UK 2009-03-02 11:39
Mam pytanie,od 4 dni wychodza mi na ciele krosty podobne do polpasca,mam je po jednej stronie ciala (w pasie i na plecach w okolicy zeber) wizyte u lekarza mam dopiero za dwa dni- czytalam w internecie o wygladzie i objawach polpasca i troche sie zmartwilam bo moje krosty wygladaja jak to ale nie czuje bolu jaki towarzyszy tej chorobie. Ale czy zachorowanie na polpasca jest jednoznaczne z tym ze mozna miec nowotwor lub aids??? Ogolnie jestem zdrowa i nie choruje, choc ostatnio mialam troche streso z wiazku z poronieniem- czy to tez moglo spowodowac pojawienie sie polpasca??? Prosze o odpowiedz!!!