PÓŁPASIEC-brak przeciwciał, dziwne objawy?

napisał/a: kasiakkm 2016-04-09 23:00
Witam!

Mam 28 lat, jestem kobietą,mój problem zaczął się ok. 10 lutego- nagle zaczęły boleć mnie plecy, ból wyraźnie zlokalizowany w lewej łopatce, następnego dnia zaczął promieniować pod lewy łuk żebrowy. Ból nasilał się w nocy, potrafił mnie obudzić. Po kilku dniach pojawiła się swędząca wysypka na brzuchu, kilka krostek i przeczulica skóry w tym miejscu.
Lekarz rodzinny stwierdził półpaśca- ponieważ wiedziałam że nie chorowałam na ospę, wykonał p/ciała VZV- zarówno IgGi IgM ujemne.Po tygodniu wysypka zniknęła, ale bóle utrzymywały się, raz bolało mnie pod żebrem jakby kolka wyraźnie jedno miejsce, raz lewa łopatka i uczucie sztywności w kregosłupie piersiowym.Podczas zażywania HEVIRANU przepisanego przez lekarza POZ pojawiły się bóle brzucha i jasnożółty stolec ze śluzem/niestrawionym pokarmem.

Wykonałam badania:

- Morfologia z rozmazem kilka razy
- OB i CRP j.w
- Próby Watrobowe
- amylaza, lipaza
-amylaza w moczu
-badania moczu
-Helicobacter z krwi
-Helicobacter z kału
-Krew utajona w Kale
-lamblie z krwi i z kału
-kalprolektyna

Wszystkie badania po kilka razy, zawsze wszystko w normie.

USG jamy brzusznej(czterech lekarzy- wszytsko ok.)
MRI odcinka piersiowego kregoslupa- okaz zdrowia.

Neurolog zlecił mi 10 zastrzyków Nivalin 2,5 mg-skończyłam w tamtym tygodniu.
Najbardziej dokucza mi uczucie sztywanosci i ucisku w okolicach kregoslupa piersiowego.

Bardzo proszę o pomoc- czy to mimo ujemnych p/ciał był półpasiec?
Jestem dziwnym przypadkiem bo nie przeszłam zadnej choroby zakaznej w dziecinstwie.


W ostatnim czasie mialam duzo stresow czy to moglo wywolac polpasca?

Choruje na HASHIMOTO, ale hormony mam wyrownane.

Po kuracji Nivalinem objawy bólowe się zmniejszyły, ból nie budzi mnie już w nocy, raczej nasila się w ciągu dnia, zwłaszcza wieczorem..

Lekarz rodzinny zapisał mi też Olfen 100 SR, niestety po tym leku pojawiły się bóle i pieczenie żołądka i zgaga oraz przelewanie i burczenie w brzuchu zwłaszcza podczas lezenia na plecach-teraz też od czasu do czasu zdarza mi się palenie w żołądku i refluks..czy mogły mi się zrobić jakieś nadżerki w żołądku po tym leku?

Oprócz tego podczas badań USG jeden z lekarzy zwrócił mi uwagę na ,,rozdęte ,, jelita i zalecił zażywanie leku debridat.
Czy na podstawie badań jakie wykonałam można wykluczyć problemy z układem pokarmowym?