Polipy?

napisał/a: czarna822 2009-02-25 15:56
Witam, jestem po badaniu gastroskopi w wynikach mam wpisane "w antrum, prawie na całej powierzchni krzywizny większej widoczne liczne bardzo drobne uwypuklenia śluzówki, jaśniejsze od otoczenia(polipki??)" pobrano do badania hist.pat. .Mam również bakterie h.p. lekarz zalecił hiconcil, metronidazol oraz controloc 20. Wizyte u lekarza mam za miesiąc. Martwie sie, chociaż niewiem czy jest czym? Proszę o wypowiedź.
napisał/a: dimedicus 2009-02-26 16:10
Rozpoznanie w jamie odźwiernikowa (żołądka)na obecność polipów przy zakażeniu bakterią HP można ocenić dopiero po badaniu histopatologicznym.W zależności od wyniku będzie kontynuowane leczenie farmakologiczne lub leczenie farmakologiczne po usunięciu polipów.. Należy zażywać leki zmniejszające wydzielanie soku żołądkowego (blokery pompy protonowej) oraz 2 antybiotyki. Co lekarz już zlecił.Dieta jak w chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy. I badanie kontrolne (lub usunięcie polipów)
napisał/a: czarna822 2009-03-10 10:23
Jak wygląda leczenie przeciw zapalne? Jak długo trwa takie leczenie i czy nie jest ono szkodliwe dla Żołądka?
Jak chronić małe dziecko przed zarażeniem bakterią h.p.?
napisał/a: dimedicus 2009-03-10 14:43
Leczenie HP trwa 7 dni(bardzo sporadycznie do 14 dni.Następnie kontynuuje się leczenie hamującego wydzielanie kwasu żołądkowe do 2-4 tygodni.I przeprowadzenie kontroli po 4-6 tygodniach.Jakby było szkodliwe to by się nie stosowało.
Ważna jest higiena i unikanie kontakt dziecka z bakterią(szczególnie tego co bierze do ust,np( zabawki,kontakt z zwierzętami)
napisał/a: czarna822 2009-03-11 12:59
jestem po wizycie kontrolnej, z wyników badania histopatologicznego wyczytałam "polypi mucosi [M-76800] do 0,3 cm? Czy po wyleczeniu to sie może nawracać? Następne badanie gastroskopi w czerwcu. Z góry dziekuje za informacje i wcześniejszą pomoc.
napisał/a: dimedicus 2009-03-12 09:36
czarna822 napisal(a):polypi mucosi
Polip śluzówki.Taki mały wymaga tylko obserwacji i stosowania leków.Nie jest powiedziane,że nie może się pojawić po wyleczeniu.Dalsze działania Farmakologiczne.
napisał/a: czarna822 2009-03-31 20:40
Witam
Czy mogę prosić o wytłumaczenie analizy?
Biochemia
Cholesterol 276mg/dl
ASO poniżej mg/dl
200j
RF-latex ujemny

Badanie moczu
Ciężar właściwy 1020
pH kwaśny
Nabłonki płaskie pojedyńcze
Azotyny pojedyńcze
Leukocyty pojedyńcze

Hematologia
OB po godzinie 10mm
Młode formy -%
Pałki 2%
segmenty 53%
Eozynocyty 1%
Bazocyty -%
Limfocyty 44%
Monocyty -%
Z góry bardzo dziękuje.
napisał/a: dimedicus 2009-03-31 21:06
Obecność cholesterolu już wyjaśniłem(nie wiem jak się żywisz czy nie spożywasz pokarmu bogatego w cholesterol) ,podwyższony wynik może wskazywać na problem z układem moczowym (na co wskazują wyniki moczu)Pozostałe wyniki są dobre.
napisał/a: czarna822 2009-04-08 20:55
Od jakiegoś czasu mam silne bóle brzucha które promieniują jakby na około tzn do pleców, chwile potem boli mnie cały brzuch i biegiem do toalety z powodu biegunki. Po takim ataku często jestem osłabiona. Kamienie u mnie wykluczono. Co jeszcze może powodować takie ataki.
napisał/a: dimedicus 2009-04-08 21:31
Czy są stosowane teraz jakieś leki(nazwy)jest stosowana dieta?
napisał/a: czarna822 2009-04-09 09:51
cały czas controloc 20 oprócz tego od tygodnia biore witamine pp i aspargin. Staram się stosować dietę lekko strawną tzn. bez smażenia i produktów ciężko strawnych, owoców i warzyw właściwie też nie jem bo źle się czuje nawet po soku , więc tych też nie pije, gazowanego też nie pije, alkoholu i papierosów oraz herbaty też nie uznaje. jednym z moich grzeszków to kawa (około 2 filiżankina dzień) która przeważnie jest z ekspresu lub bezkofeinowa i ciągły głód na słodkie. Więc czasem troche ich zjem. Dodam że te ataki były już wcześniej ale kończyło się na samym bólu, bez biegunki.
napisał/a: dimedicus 2009-04-09 10:11
Nie jest ważne jaka kawa,i słodycze.To powoduje nadmiar kwasów a w konsekwencji rozwolnienia i też bóle,a polip też swoje robi.Niestety pozostaje badanie gastrologiczne czy czasem z polipem nie wystąpiły problemy.