polipy septoplastyka przegroda nosowa

napisał/a: agawa340 2014-09-04 13:26
8 lipca mialam zabieg przegrody nosowej. Po tym zabiegu miał mi ustać katar, niestety do tej pory sie z nim męczę. Lekarz mówi że to normalne i kazał brać cirrus, jednak i to nie pomaga. Teraz nabawiłam się zapalenia zatok, od tygodnia biorę antybiotyk augmentin. Zauważyłam także że zrobiły mi się polipy w nosie. Zamiast przechodzić jest coraz gorzej. Proszę o poradę czy to na pewno ma tak wyglądać. Może zabieg był źle przeprowadzony.
napisał/a: Peter 2014-09-04 14:15
Zbliża się prawie miesiąc od zabiegu. Tak więc nie jest to (obecnie) normalne, że jest ciągle katar, a do tego doszło zapalenie zatok. Przypuszczam, że jesteś nosicielem bakterii, która dała o sobie znać po zabiegu, co jest dla mnie oczywiste. Proponuję wykonać wymaz bakteriologiczny, a o poradę zwrócić się do innego lekarza.
zabieg prawdopodobnie był przeprowadzony poprawnie, jednakże problem był pewnie z diagnozą i kwalifikacją do zabiegu. Często prostowanie przegrody wcale nie poprawia komfortu pacjenta, gdyż problem jest gdzie indziej. Dla mnie oczywistym jest, że jeśli ktoś ma umiarkowanie skrzywiona przegrodę, a nagle pojawia się problem (katar, częste infekcje, uczucie zatkanego nosa), to nie jest tylko to przyczyną (skrzywiona przegroda), ale istnieje równolegle inna przyczyna, często infekcja, która właśnie daje o sobie znać po zabiegu, co jak napisałem wyżej, dla mnie jest oczywiste.