polipowate przyścienne zgrubienie

napisał/a: ceec155 2014-04-28 23:12
Witam, dzisiaj odebrałam rtg zatok w opisie:
morfologia zatok ok, polipowate zgrubienie śluzówki w zachyłku zębodołowym lewej zatoki szczękowej
zatoki bez poziomu płynów
skrzywienie przegrody nosa...
Do zrobienia rtg sklonily mnie moje czeste choroby, ból zatok, ciagly katar, wrazenie jakby ,,rosły mi jedynki'' drętwienie i ból twarzy, duszności, utrata wechu i smaku przy comiesięcznych chorobach...

do lekarza zapisana jestem na piątek, denerwuje się i szukam informacji, czy to polipowete zgrubienie to to coś pomiędzy lewa a prawa dziurką nosa? czy to jest własnie owa przegroda krzywa. czy moze ktoś jest w stanie cokolwiek wywnioskowac z tego zdjęcia ponieważ nie ukrywam ze martwi mnie to,dziekuje za pomoc.
napisał/a: radek07 2014-05-01 20:41
Po zdjęciu widać, że zatoki szczękowe i prawa strona jamy nosowej są jaśniejsze co może świadczyć o stanie zapalnym; lekko skrzywiona przegroda nosowa. Przypuszczam, że w prawej stronie jamy nosowej znajduję się pewne schorzenie.

Kto kazał wykonać rtg?

Jakie masz objawy na dzień dzisiejszy pod względem nosa; zatyka się?
napisał/a: ceec155 2014-05-01 23:18
czuje jakby rozpieranie w nosie (i naokoło) , dziwne pieczenie i szczypanie.. czasami jest tak ze czuje ze na chwile mi w sroku mi puchnie cos w nosie i po jakims czasie ustaje... procz tego od jakiegos czasu (ok roku) boli mnie czesto glowa i twarz, mam uczucie jakby zdrętwienia jednej jej połowy . w ostatnich dniach doszly bóle zębów, uczucie jakbych mi rosły( tyczy sie to górnych jedynek i dwójek)
ogólnie czesto choruje... odkąd pamietam raz na 2 miesiace ,czasami raz w miesiacu jestem chora.. objawy czesto te same czyli typowo grypowe z bardzo słabą lub w ogole nie wystepującą gorączką. i zawsze zatoki, ktore mnie bolą, katar i kaszelpo chorobie trzyma sie z 3tyg na rtg wysłał mnie lekarz rodzinny, internista.
napisał/a: radek07 2014-05-02 09:15
Ile miesięcy dokładnie trwa twój problem? Idź do laryngologa i zapytaj o tomografię; wydaję mi się, że w tym przypadku będzie konieczna; rtg jest badaniem mało precyzyjnym pod względem badania zatok.