Pokrzywka

napisał/a: Batoniarz 2014-05-30 21:44
Witam wszystkich forumowiczow.Moim problemem jest pokrzywka ktora pojawia sie nagle na rekach,nogach i plecach od ok 2 miesiecy.Dermatolog i lekarz rodzinny rozkladaja bezradnie rece i skonczylo sie na lekach przeciwhistaminowych.Badania krwi u alergologa nie potwierdzily alergii wziewnej ani pokarmowej lecz w wynikach IgG mam zaznaczone,ze Candida Albicans na wysokim poziomie klasa 3,5 na 4.Nie konsultowalem tego dalej z alergologiem z przyczyn finansowych.Aktualnie biore telfexo 180 i Flucofast (przepisany przez dr rodzinnego)ale pokrzywka nadal wystepuje.Czy ktos moglby doradzic jakie badania jeszcze mozna zrobic zeby sprobowac wykryc przyczyne tego meczacego schorzenia?
napisał/a: Konstans 2014-06-03 14:15
Witaj :)
wydaje mi się, że odpowiedź jest oczywista - sam stwierdziłeś, ze masz Candidę.
U osoby z mojego otoczenia własnie tak to wyglądało jak u Ciebie. To znaczy candida znacznie naruszyła florę jelit, przez co pokarm się źle wchłaniał i następowała szybka reakcja alergiczna po spożyciu jedzenia (które nota bene wcześniej nie uczulało).
Moja rada jest taka : musisz zwalczyć candidę (a czy nie masz żadnych reakcji ze strony uk. pokarmowego? - nudności, wzdęcia, balon w żołądku, brak apetytu?). Najlepsze do tego są : kwas kaprylowy, pau darco i całkowita eliminacja cukrów pod każdą postacią (słodycze, owoce, węglowodany proste), by "zagłodzić"rozrost grzyba. Zobaczysz, że po tygodniu/dwóch poczujesz ulgę. Wysypka będzie się cofać. Postaraj się w tym czasie nie jeśc produktów, po których ewidentnie teraz Cię uczulają. Do takich problematycznych rzeczy należą: jajka, kawa, czekolada, gluten, soja, nabiał, kiszonki. Ale oczywiście u kazdego może być to inny produkt. Sam najlepiej znasz swoje ciało.

Jeśli masz więcej pytań, pytaj :)
Pozdrawiam.
napisał/a: Batoniarz 2014-06-04 17:38
Dziekuje za odpowiedz.Jednak napisalem post na forum bo faktycznie test stwierdzil candidie ale przeczytalem w necie,ze podobno te testy(typu Elisa) nie sa zbyt wiarygodne dlatego tak na 100% nie mam pewnosci,ze to akurat to bo te testy podobno sa zbyt czule.Poki co biore telfexo 180 i zaczynam pic miksture oczyszczajaca (10ml sok z aloesu-10ml sok z cytryny i 10ml oliwa z oliwek)Wiem,ze to troche smieszne ale tonacy brzytwy sie chwyta.Staram sie jesc produkty na ktore nie jestem uczulony(robilem tez 2 profile pokarmowe na badaniach z krwi).Pozdrawiam
napisał/a: Konstans 2014-06-04 17:56
Batoniarz napisal(a):Dziekuje za odpowiedz.Jednak napisalem post na forum bo faktycznie test stwierdzil candidie ale przeczytalem w necie,ze podobno te testy(typu Elisa) nie sa zbyt wiarygodne dlatego tak na 100% nie mam pewnosci,ze to akurat to bo te testy podobno sa zbyt czule.Poki co biore telfexo 180 i zaczynam pic miksture oczyszczajaca (10ml sok z aloesu-10ml sok z cytryny i 10ml oliwa z oliwek)Wiem,ze to troche smieszne ale tonacy brzytwy sie chwyta.Staram sie jesc produkty na ktore nie jestem uczulony(robilem tez 2 profile pokarmowe na badaniach z krwi).Pozdrawiam


Ale nie napisałeś jak się czujesz ze strony uk. pokarmowego (nudności, wymioty, balon,brak apetytu) To ważne. A co do testów tego typu to Ci powiem,że tez w nie nie wierzyłam. Miałam kiedyś 2krotnie nawrót HP i od pewnego czasu źle się czułam. Znów podejrzewałam,że zaatakował mnie HP i zrobiłam sobie apteczny test. Ależ byłam zdziwiona, kiedy wyszedł ujemny. I oczywiście podważyłam wiarygodność owego testu :) Ale objawy ze str. uk. pokarmowego nasilały się i gastroskopia była nieunikniona. Ona również potwierdziła brak HP. No cóż, może rzeczywiście czasem te testy prawdę mówią :)

Tak czy inaczej, napisz jak się czujesz? Nie zaszkodzi się wspomóc dietą i suplementami. Miksturka i olej tez nie zaszkodzi :)
Pozdrawiam :)
napisał/a: Batoniarz 2014-06-04 18:20
Nie mam jakichs super problemow pokarmowych tego typu.Ale jak czytam o tym,ze niektorzy sie z tym mecza przez wiele lat to az sie przestaje wierzyc w to,ze pokrzywka kiedys zniknie
napisał/a: Batoniarz 2014-06-04 18:59
Zapomnialem tez dodac,ze pokrzywka wystepuje tez rano kiedy jestem na czczo
napisał/a: Konstans 2014-06-04 19:24
No nic, spróbuj zastosować dietę. Rozcieńczonym aloesem (alocidem :) przemywaj miejsca,które swędzą (to naprawdę działa). Te suplem., o których pisałam też pomogą. A ,że rano swędzi bardziej czy jak się spocisz to w zasadzie normalne. Wcale mnie nie dziwi :(

Daj znać, jak dalej się czujesz.
Może wspólnie jakoś pomożemy :)
Pozdrawiam
napisał/a: Batoniarz 2014-06-04 20:10
Z ta dieta bezcukrowa bedzie ciezko.Zawsze lubilem slodyczne i zastapilem je owocami ale i tak to cukier.Az sie czlowiek zastanawia co tu jesc zeby bylo bezcukrowo.
napisał/a: Konstans 2014-06-05 08:39
U mnie pomogło zwiększenie podaży tłuszczu (on hamuje ochotę na słodkie, syci i jest o wiele zdrowszy !). A uwierz mi na słowo - mając tak "rozwichrowany" poziom glukozy, zajadałam się słodyczami w sposób niekontrolowany :( Ale musiałam z tym skończyć, bo zdrowie poważnie szwankowało. I udało się. Od dłuższego już czasu nie miałam czekolady w ustach i .... nawet nie wiesz jak mi z tym dobrze :) Z owoców jem tylko banany i tez da się żyć ! Spróbuj, zawalcz o siebie.
:)
napisał/a: Batoniarz 2014-06-05 23:03
Staram sie ale cos nie wychodzi.A pokrzywke smaruje fenistilem i obkladam lodem tez zeby troche sobie ulzyc w cierpieniu
napisał/a: Konstans 2014-06-06 09:01
Batoniarz napisal(a):Staram sie ale cos nie wychodzi.A pokrzywke smaruje fenistilem i obkladam lodem tez zeby troche sobie ulzyc w cierpieniu


Wysypka nie minie samoistnie a maści choć na chwilę przynoszą Ci ulgę, sa tylko maskowanie problemu :( Dopóki nie zadbasz o jelita, będziesz się męczył.
Ale pisz jak idą postępy, jakie masz objawy.
Miłego dnia :)
napisał/a: Batoniarz 2014-06-07 13:28
Pytalem o pau darco i kwas kaprylowy to w aptekach patrzyli na mnie jak na debila i robili wielkie oczy.Pozostaje zakup przez neta.Konstans jestes forumowym dobrym duszkiem.