Pokrzywka.

napisał/a: Rafalek11 2014-04-14 17:04
W sumie miałem problem czy zwrócić się do dermatologa czy alergologa, jednak wybrałem tego pierwszego lekarza.
Mój problem wygląda następująco: przy przebywaniu w zbyt ciepłym otoczeniu (np. przy kąpieli w ciepłej wodzie, lub chodzeniu po dworze gdy jest 30stopni C [co ostatnio w lata staje się co raz częstsze]), a także przy wysiłku fizycznym, lub stresie czy gdy się denerwuje, na moim ciele (szczególnie na klatce piersiowej, nadgarstkach i rękach [do samego ramienia]) pojawiają się pierw malutkie czerwone plamki (jakby mnie ktoś igłami pokłuł) , które po kilku sekundach zamieniają się w jakby...oparzenie po pokrzywie (występuje wysypka typowa po oparzeniu pokrzywą), towarzyszy przy tym nieznośne swędzenie (a mógłbym to nazwać nawet pieczeniem). Byłem z tym u dermatologa, zapisał on mi Calcium, Rutinacea MAX, oraz Clatra. Biorę te tabletki ok 3tyg (pokrzywkę zacząłem mieć ok 2 mies. temu), jednak to nic nie pomaga. Macie jakieś rady co do tego? W wakacje mam wyjechać nad morze, jednak z pokrzywką nie będzie to zbyt przyjemne, gdyż po wyjściu (w ciepłą pogodę) na dwór od razu zaczyna mnie wysypywać i wszystko swędzieć. Jest to naprawdę nie do wytrzymanie. Czasem nawet podczas snu takie coś ma miejsce.
Proszę o poradę, jak to leczyć? Jak z tym walczyć? Czy leki zapisane przez mojego dermatologa za jakiś czas pomogą? Czy powinienem zmienić sposób odżywiania? Co ogólnie mam robić?
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Pozdrawiam
napisał/a: Andzrej 2014-04-14 17:17
wpisz w google: "histamina" i porównaj działania tej substancji ze swoimi objawami.
napisał/a: Rafalek11 2014-04-14 18:49
Andzrej napisal(a):wpisz w google: "histamina" i porównaj działania tej substancji ze swoimi objawami.


Z tego co widzę dotyczy to bardziej zatruć pokarmowych, prawda?
Aczkolwiek co do porównania z histaminą, to występuje u mnie ta wysypka oraz świąd i ból.

To u mnie NIE MA miejsca:
-rozszerzenie naczyń krwionośnych, w wyniku czego pojawia się zaczerwienienie, może też wystąpić spadek ciśnienia krwi;
-skurcz mięśni gładkich oskrzeli charakterystyczny w astmie;
-skurcz macicy grożący poronieniem u ciężarnych;
-skurcz mięśni przewodu pokarmowego.
-przyspieszenie tętna, zwiększenie wydajności serca,
-stymulowanie wydzielanie soków trawiennych w żołądku.