Pokaslywanie od 6 miesiecy - skad to sie bierze?

napisał/a: wenus87 2013-06-16 08:31
Witam, pod koniec listopada zeszlego roku zachorowalam na grype, paskudna, wyleczylam sie domowymi sposobami typu ferwexy, miod z mlekiem itp, niestety zostal mi kaszell - do teraz. To znaczy takie pokaslywanie, szczegolnie rano. JEst to kaszel suchy, bezproduktywny, czuje lekki swedznei w gardle i to ciagle pokaslywanie. Do tej pory mialam robione rtg pluc - bez zmian, morfologia ok, mocz ok, testy alergiczne tez ok, dodatkowo u laryngologa tez wszystko bylo ok, poza badanie krtani, gdzie doktor stwierdzil ze jest lekko zalana zolcia. Fakt faktem ze choruje na refluks od 7 lat, lecz zdnej zgagi ani odbijania nie mam i nie mialam, raczej zoladek wyleczony. Mimo brania lekow z omeprazolem kaszel andal sie utrzymuje, a raczej pokaslywanie, bo nie jest to jakis duszacy kaszel itp. JAkie jeszcze badani zrobic i skad to sie bierze?
napisał/a: sarny 2015-10-26 19:36
Nie wiem czy to jest to samo, ale ja miałam ksztusiec czyli koklusz i kaszlę już od 4 miesięcy. Sucho! rano, wieczorem, czasem w ciągu dnia. Niewiele na to nie pomaga, trzeba dbać o siebie i uważać na nowe przeziębienia.
Ja biorę zioła (od Bonifratrów), olej z czarnuszki egipskiej i to jest jedyna rzecz, która mi pomogła. Odstawiłam wziewne sterydy i inne specyfiki na powstrzymanie kaszlu. trzeba dużo pić i nawilżać pokój. Przejdzie.