Pojawienie się czerwonej plamy na skórze uda w kroczu

napisał/a: informat1 2010-02-16 02:52
Przepraszam, że się tak rozpisuję ale chcę dokładnie opisać historię schorzenia.

Dostałem jakiejś wysypki (wygląda to strasznie, swędzi i piecze jeśli potrę, a na dodatek bardzo się poci). Powstało to po powrocie z wycieczki dokąd jechałem autokarem (1,5 dnia siedząc bez ruchu w strasznie nagrzanym autokarze z postojami co jakieś 4h). Podejrzewam że to jakieś zapalenie skóry lub jakieś odleżyny?
Zaznaczam, że na początku po ok.2 tygodniach pojawiła się czerwona plama na skórze wewnętrznej części lewego uda w kroczu(jak by odcisk jądra na udzie?). zauważyłem, że to miejsce znacznie mocniej się poci niż wcześniej. Plamka ta raz powodowała swędzenie raz nie, więc uznałem że jeśli zwiększę higienę to sama zejdzie. Na jakiś czas ustało swędzenie i plamka stała się mniej podrażniona i bledsza.
Jednak z czasem podrażnienie powróciło i zaczerwienienie zaczęła się powiększać a w centralnej jego części skóra zrobiła się fioletowa. Potliwość tego miejsca potęgowała się co powodowało nawet wilgoć bielizny w tym miejscu. Pojawiały się krostki na tej plamie które były podrażniane podczas poruszania się ocieranie o ciało (lub bieliznę). Nawet podczas snu kiedy ucisk uda był stały na to miejsce wzmacniało to potliwość/ropienie? tej zaczerwienionej skóry.
Na dodatek mam pracę w pozycji siedzącej(brak ruchu) która powoduję jeszcze bardziej potliwość tego miejsca po przez brak ruchu i przewiewu tej części ciała :( . Stosowałem maść "Novate" nie pomogła. Próbowałem osuszyć ta część skóry przecierając wacikiem ze spirytusem ale to tylko chwilowo spotęgowało pieczenie i nic więcej.
Po kilku dniach kolejnego załagodzenia objawów kiedy zaczerwienienie zbladło (plama nadal miałem obrys taki sam czyli 2x większy niż na początku). Zauważyłem, że dodatkowo pojawiają się takie małe plamki z krostkami również ma prawym udzie w kroczu i teraz one zaczynają swędzieć i potęgować potliwość tej części ciała?!!! Jednocześnie zauważyłem zaczerwienienie skóry jąder i 2 krostki na nich które także mocno swędzą?!)

Od tego momentu aby jakoś wytrzymać(zwłaszcza w nocy) i zmniejszyć potliwość zacząłem wkładać waciki między jądra a uda, które wymieniam 2 razy dziennie co od razu zmniejszyło podrażnienie i pochłania ten pot.

Ale nadal nie wiem jak ostatecznie wyleczyć to schorzenie, proszę osoby posiadające wiedzę o pomoc i poradę co mam zrobić? jaki lek kupić?
Wiem, że będę musiał udać się do dermatologa ale wstydzę się i wolał bym tego uniknąć.
Tym bardziej, że podczas wizyty u niego też ograniczy się chyba tylko do obejrzenie tego miejsca schorzenia (więc pierw umieszczam na dole linki do zdjęć dla osób które chcą mi pomóc).

PS. (pamiętam, że 10 lat temu kiedy podobnie jechałem na wycieczkę autokarem też dłuższą trasę ponad 1 dzień i tez przepociłem tą część ciała i też powstał taka podobna plama dokładnie w tym samym miejscu. Tylko, że tamta mnie nie swędziała i nie powodowała takiej potliwości. Może dlatego, że miałem wtedy bardziej aktywny tryb życia? Z powodu mniejszej uciążliwości sama zwiększona higiena tego miejsca wystarczyła a sama zeszła po ok. 2 m-cy.).
Przez co teraz od początku sądziłem, że to znów to samo i na początku zastosowałem to samą kurację. Jednak jak widać bez skutku.

Linki do zdjęć tej plamy na skórze:
napisał/a: ałć 2010-02-18 01:00
Mam to samo.
Oprócz wymienionych plam na wewnętrznej stronie ud, mam również na stopach i łydkach.
2 dni temu wróciłem z gór. Nie wiem czy to przyczyna nadmiernego pocenia w podróży.
Kiedyś miałem już taki przypadek ale wysypka była lekka i trwała 2 max. 3 dni i sama ustępowała. Ta teraz jest silniejsza i większa, w dodatku czuje że mam kilka plamek na rękach, zaczyna mnie swędzić szyja i głowa ( chociaż to może być już moja paranoja.)
ponad 10 lat temu miałem chorobę Schönleina-Henocha
i nie wiem czy to może jest jej nawrót, rok temu gdy miałem lekkie plamki i spore bóle brzucha było podejrzenie, ale minęło więc po lekarzach nie chodziłem.
Jeśli jutro nie przestanie mnie swędzić ta wysypka idę do jakiegoś dermatologa. Ciekawe czy przepisze mi jakąś maść i powie : next.
Z informacji z innych forów może to być jakiś świąd.
napisał/a: wislakrakow 2010-02-18 11:40
HEJ INFORMAT GDZIE TE LINKI SA DO TYCH ZDJEC NIE WIDZE TEZ MAM CHYBA TAKIE ZOBACZYLBYM CZY TO SAMO POKAZ LINKI JESZCZE RAZ TOP CI POWIEM CO Z TYM,,,,,,JAKA MASC ITP.JA MAM TAKIE 2 PLAMY NA PACHWINACH CZERWONE BO OBU STRONACH UD ....CZEKAM NA LINKI
napisał/a: ałć 2010-02-18 13:50
Właśnie wracam od dermatologa.
Powiedział mi że w 100% mam silne uczulenie, które najpierw wyleczymy, a potem będziemy sprawdzali na co to jest.
Przepisał mi maść : Novate i pigułki: Loratan i Metypred.
Powiedział mi również, że gdybym tego nie leczył mogło by dojść do spuchnięcia języka lub czegoś tam innego w gardle i mogłem dostać duszności, a wtedy ostry dyżur i leki dożylnie. Za tydzień mam 2 wizytę, chyba że się coś pogorszy to mam przyjść wcześniej.
napisał/a: ałć 2010-02-19 13:10
Kuracja przepisana przez lekarza pomaga.
Plamy są o wiele mniejsze i już nie mają tak intensywnego koloru czerwonego, zbladły bardzo i tak jak i swędzenie.
napisał/a: informat2 2010-02-19 13:57
Witam niestety od razu następnego dnia od umieszczenia mojego pierwszego posta wraz z linkami do fotek które tak zrobiłem aby nikogo nie urazić. Zostałem zbanowany na zawsze i linki do fotek usunięte(nie rozumiem dlaczego??) Więc bardzo dziękuję za odpowiedzi. Pomimo wysłania z nowego konta PW do Admina forum i następnego dnia również maila nie otrzymałem żadnej informacji i uzasadnienia ani pouczenia. Na innym forum dostałe poradę, żeby jak najszybciej udać się do dermatologa ponieważ jest to Atopowe Zapalenie skóry(wywołane najprawdopodobniej jakąś grzybicą (drożdzaki) i tylko mocny lek może już tylko pomóc (antybiotyk). Tak też zrobiłem. Wczoraj byłem u dermatologa i po przedstawieniu historii schorzenia (jak wyżej). Stwierdził zapalenie skóry po przez infekcje grzybicy (nic nie mówił konkretnie o Atopowym zapaleniu skóry ja tez nie chciałem sugerować).
Dostałem receptę na maść Mycosolon (lek ma dawkować 2x dziennie ostrożnie ponieważ skóra w okolicach pachwiny jest bardziej chłonna) które znormalizują wydzielanie łoju i zwalczy grzybicę.
Zaczynam stosować o wczoraj wieczór i trudno mi powiedzieć o rezultatach ponieważ od 4 dni od kiedy zacząłem stosować te bawełniane waciki kosmetyczne które pochłaniały pot i wydzielinę z tych miejsc podrażnienie zaczeło stopniowo zanikać jedynie plamy zostały a dodatkowo przestałem używać dotychczasowego żelu pod prysznic "Niveo fior men ENERGY" a zastąpiłem "pielęgnacyjnym mydłem w płynie Palmolive" swędzenie i pieczenie ustało.
Jednak od momentu użycia tej maści przestałem używać wacików bo w ulotce podano, że nie należy stosowac opatrunków.
napisał/a: informat2 2010-02-19 14:20
Noszę od 3 dni również bokserki i lekkie bojówki w celu lepszej wentylacji i cyrkulacji powietrza w tym miejscu co też potwierdził lekarz który zwrócił uwagę aby nie podrażniać tych miejsc i unikać ich przepocenia.
Póki co, rzeczywiście po nocy nie miałem takiej potliwości i podrażnienie nadal się nie pojawiło. Jedynie lekkie pieczenie jak poprzednio.
Za 3 tygodnie mam umówić się na ponowną wizytę w celu kontrolnym.
Za kilka dni napisze jeszcze jakie rezultaty po tej kuracji.
napisał/a: informat2 2016-09-11 16:18
Wizyta u dermotaloga i zdiagnozowanie drożdżaków poskutkowało przepisaniem maści która pomogła i problem nie wrócił. :)
polecam nie zwlekać i iść do dermatologa. Bo pomoc była sprawna i szybka.