Pogryzły mnie komary, mam dziwne zaczerwienienie

napisał/a: Detch 2014-07-30 21:11
Hej,
w nocy z piątku na sobotę (25.07-26.07) byłem na grillu i strasznie zgryzły mnie (jak i moich znajomych) komary.
Przyznaję się szczerze, jedno z ugryzień sporo drapałem. Teraz jednak patrzę na nie, to martwi mnie ten czerwony ślad.

Dokładny obrazek znajduje się tutaj:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/37292525/2014-07-30%2020.56.22.jpg

Generalnie ta czerwona kropka to jest to co "rozdrapałem". Ten rumień jest lekko opuchnięty. Nie czuję bólu, jak dotykam to ciągle lekko mnie swędzi.
Czy powinienem się martwić? Może ugryzł mnie jakiś pająk albo coś. Trochę boję się jakiegoś kleszcza... ale szczerze mówiąc nie zauważyłem aby we mnie siedział...
napisał/a: Konstans 2014-07-30 21:31
Na pewno musisz to obserwować i nie drapać. Wiem, ze łatwo tylko mówic ale sam wiesz, ze rozdrapywanie tej rany przyniesie same szkody. Ja Cię mocno swędzi, przylóż cos zimnego,co przyniesie ulgę. Nie wiem czy masz aloes. On naprawdę jest niezawodny w takich sytuacjach.
Na ugryzienie po-kleszczowe to to na razie nie wygląda. A rumien, jak mówisz, to pozostałośc po twoim drapaniu. Mogła Cię ugyrść larwa kleszcza. Ale one sa bardzo aktywne (i niezwykle agresywne) w maju, czerwcu i ich na skórze nie widac. Mają wielkośc ziarnka piasku,więc sam rozumiesz.
Rumien po kleszczu pojawia się (jesli się pojawia) po ok. tygodniu. Tak czy inaczej, obserwuj to miejsce. Możesz jutro czy za kilka dni dla porównania znów wkleic zdjęcie.
Pozdrawiam.
napisał/a: piotrosiama 2014-07-31 01:59
Miejsca po ugryzieniu przez komary można z powodzeniem przemyć np. octem. roztworem soli kuchennej, przyłożyć plasterek cytryny a gdy posiadamy w domu doniczkę z aloesem to przetrzeć jego "sokiem".
napisał/a: ariellna 2014-08-24 23:29
Nigdy też nie zaszkodzi napić się wapna.

A tak btw., kolego, minęło trochę czasu, co ci pomogło. Co to było? Byłeś u jakiegoś lekarza?
napisał/a: Detch 2014-08-29 21:25
Generalnie nic mi nie jest. Śladu na nodze nie ma, zdrowie nie uległo pogorszeniu.
Fałszywy alarm :)
napisał/a: Konstans 2014-08-29 21:29
Detch napisal(a):Generalnie nic mi nie jest. Śladu na nodze nie ma, zdrowie nie uległo pogorszeniu.
Fałszywy alarm :)


czyli lubisz stawiać wszystkich na nogi ? :)))

A serio - cieszę sie, ze dobrze sie czujesz :)
napisał/a: ariellna 2014-09-16 22:08
Konstans napisal(a):
Detch napisal(a):Generalnie nic mi nie jest. Śladu na nodze nie ma, zdrowie nie uległo pogorszeniu.
Fałszywy alarm :)


czyli lubisz stawiać wszystkich na nogi ? :)))

A serio - cieszę sie, ze dobrze sie czujesz :)



Oj, nieładnie, nieładnie ;) No dobra, wiemy, że nic Ci nie jest, ale co Ci pomogło? Samo chyba nie przeszło? Byłeś u jakiegoś lekarza?
napisał/a: Patyczek2 2014-10-03 14:57
Kiedyś też strasznie pogryzły mnie komary - normalnie miałam takie wielkie "placki" podpuchnięte w miejscach ugryzień... A swędziało bardzo. Wzięłam wapno i pomogło, czyli to pewnie była reakcja alergiczna. Ale jakoś pojedyncze ugryzienia nie objawiają się w taki sposób... więc skąd taka reakcja?