Pogorszenie wzroku i plama na polu widzenia

napisał/a: iabrzoza 2014-07-07 00:40
Witam. Od około dwóch lat mój wzrok zaczął się pogarszać, spędzam sporo czasu przed monitorem komputera, najwięcej podczas weekendów i okresu wakacyjnego. Na początku ignorowałem pogarszanie się mojego wzroku, ale teraz jest już coraz gorzej. Na chwile aktualną nie jestem w stanie odczytać numerów rejestracyjnych pojazdu stojącego około pięciu metrów ode mnie. Mam też problem z rozczytaniem podstawowych czcionek na monitorze, z odległości około dwóch metrów. Ostatnimi czasy oczy zaczęły mnie czasami szczypać, w niektórych momentach bardzo mocno. Ponadto na lewym oku na polu widzenia pojawiła się przezroczysta plamka, gdy patrze przez nią obraz na niej jest rozmazany. Mam już ją od około miesiąca, nie znika. Czy mój problem ze wzrokiem jest bardzo poważny? Co powinienem zrobić?
napisał/a: ~Anonymous 2014-07-07 00:48
To tylko specjalista może na to pytanie odpowiedzieć. Wybierz się do okulisty i nie zwlekaj. W moim otoczeniu mam kogoś kto miał podobne objawy i okazało się że to był poważny problem. Oczywiście u Ciebie tak nie musi być ale badania kontrolne zrób obowiązkowo. :) Pozdrawiam.