Podziurawione migdałki

napisał/a: krist88 2011-04-24 20:22
Witam serdecznie!

Chciałbym się zapytać, czy żółty nalot na języku, podziurawione migdałki i zatkana jedna dziurka w nosie mogą być objawem infekcji przez jakiegoś pasożyta, który jest odpowiedzialny za moje kłopoty zdrowotne?

Od wielu lat mam takie dolegliwości:
a) trądzik ropny (czoło, nos, broda, na szyi pod uszami, na klatce piersiowej i plecach, a ostatnio troche na brzuchu),
b) problemy z jelitami (nudności, wzdęcia,uczucie nieświeżości praktycznie po każdym posiłku,biegunki, odczuwanie takich jakby "toksyn" w jelitach)
c) duszności (próbując oddychać przy pomocy samych ust duszę się, również wtedy, kiedy mam katar - mając udrożniony nos mogę w miarę swobodnie oddychać)
d) nieświeży oddech
e) częsta podatność na infekcje i ciągłe zmęczenie mimo młodego wieku

Moje migdałki wraz z upływem lat zaczęły się same dziurawić (początkowo była w jednym z nich mała dziurka), teraz oba są strasznie podziurawione i cały czas wychodzą z nich jakieś białe kulki o strasznie gorzkim, słonym smaku i siarczystym zapachu. Czasami mają kolor biało-żółty.

Linki do zdjęć języka i migdałków:
http://img215.imageshack.us/i/jezaf.jpg/
http://img855.imageshack.us/i/mig.jpg/

Chciałbym wykonać jakieś badania, aby sprawdzić, czy jest to pasożyt. Myślę, że chodzi tutaj o wymaz, jednak który powinienem sobie wykonać? Do laryngologa chyba i tak będę musiał z tym iść, jednak badanie wolę wykonać jak najwcześniej.
napisał/a: Kasia-yopi 2011-04-26 21:01
witam!
mi też wydobywają się "białe kulki" z migdałków. Lekarze twierdzili, że to nic takiego, więc sama oddałam taką kulkę do badania i wyszły mi paciorkowce. Tobie radzę to samo - chociaż nawet jeśli wyjdzie Ci jakaś bakteria wcale nie jest powiedziane, że lekarz się tym przejmie...
napisał/a: amigos1 2011-04-28 22:55
Witam ja mam podobnie jak wy a najlepiej pokazuje to filmik https://www.youtube.com/watch?v=8FL1XxosGI0. Ja mam 24 lata i powiedzmy od jakiegoś roku co raz bardziej regularnie pojawiają mi się owe "kamienie migdałowe" (tonsil stones z ang.). Jak narazie nie wiem o co chodzi konkretnie. Fakt faktem, że wszystko zaczęło się od momentu jak dostałem w jednym roku około 4-5 angin w krótkich odstępach. Brałem antybiotyk. Może to spowodowało te wżery w migdałach a może jak piszecie są to jakieś paciorkowce czy jakiś inny dziabąg. Jeśli ktoś wie coś więcej jak temu zaradzić to napiszcie. Czytałem o płukaniu roztworem wody z wodą utlenioną. Aha i też bynajmniej z rana pojawia mi się żółty nalot na języku ( w dalszych częściach) i ciężko jest go szczoteczką doczyścić (może to ma coś wspólnego z tymi białymi dziwnymi obcymi :).....
napisał/a: kamilek121 2011-05-02 13:25
Witaj krist88. Mam dokładnie taki sam problem. Nalot na języku bedzie tak długo na języku jak długo bedziesz miał chore migdały. W moim przypadku wylewa się na język z migdałów ten nalot. Myślałem żeby usunąć migdały . Gdy pójde do ogólnego lekarza to daje mi w ch.. antybiotyków i nic nie daje ( to żałosne że nie potrafi pomóc i to samo w kółko). Gdy chciałem zapisać sie do laryngologa to powiedzieli mi , że nie moge się zapisać i nie wiedzą kedey będe mógł bo laryngologa nie ma. Płokanki z wody utlenionej nic nie dają i płokalem różnymi innymi środkami i też nic nie dały. Podobno krypty sie nie zrosna ( dziury). Jak będziesz coś więcej wiedzieć to napisz.
napisał/a: Kasia-yopi 2011-05-02 14:43
ja jestem ciekawa czy waporyzacja krypt migdałków coś daje i co. Słyszeliście co o tym?
napisał/a: kamilek121 2011-05-02 21:32
Jak myślicie przjmnie mnie laryngolog w Przychodnia Rejonowa ( jest w tym samym mieście). Należe do Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Dormed" i zawsze tam chodziłem. Pozdrawiam!